W Filharmonii Poznańskiej słuchaliśmy pianisty Rafała Blechacza

W piątek 10 listopada grupa kilkudziesięciu uczniów miała okazję na żywo wysłuchać koncertu f-moll Fryderyka Chopina w wykonaniu Rafała Blechacza z towarzyszeniem orkiestry Filharmonii Poznańskiej. Rafał Blechacz to wybitny pianista, zwycięzca XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Warszawie.

Dobry humor i miła atmosfera towarzyszyły uczniom i opiekunom podczas całego wyjazdu.

Wyjazd przygotował i zorganizował P. Andrzej Hoffman.

 

 

 

 

 

 

 

 WYWIADÓWKI
odbędą się 23 listopada
w godz. 16.30-18.30

Szanowni Rodzice !!!

 

Serdecznie zapraszam na wywiadówki

w dniu 23 listopada br. /czwartek/

w godz. 16 30 – 18 30 .

 

                                                                          

Cezary Witlewski

Dyrektor

Zespołu Szkół Muzycznych

 ZAPRASZAMY na koncert z okazji Święta NiepodległościWarsztaty dla trębaczy
z P. Markiem Galubińskim

W dniu 19.10.2017r. odbyły się warsztaty instrumentalne, które prowadził mgr Marek Galubiński solista, pierwszy trębaczy Filharmonii Poznańskiej oraz nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu przy ul. Głogowskiej. Warsztaty miały na celu zmotywować i zachęcić uczniów do systematycznej pracy i rozwinięcie umiejętności samooceny. Warsztaty zorganizował mgr Sławomir Framski – nauczyciel klasy trąbki.Mateusz Michalak koncertował z Lusławicką Orkiestrą Talentów

Lusławicka Orkiestra Talentów jest jednym z kluczowych przedsięwzięć realizowanych przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. W ramach realizowanego cyklicznie projektu, co 2 lata powołana zostaje dziecięca orkiestra smyczkowa złożona z laureatów Ogólnopolskich Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej dla szkół muzycznych I stopnia. W bieżącym roku w skład zespołu weszło 43 młodych muzyków z całej Polski, dla których zaproszenie do LOT jest nagrodą za wybitne osiągnięcia, a jednocześnie możliwością dalszego rozwoju pod kierunkiem znakomitych muzyków – artystów i pedagogów, którzy czuwają nad artystycznym poziomem oraz procesem budowania zespołu. 

Warsztaty, w których uczestniczył Mateusz trwały od 15 do 22 października. W ciągu tego tygodnia młodzi skrzypkowie, wiolonczeliści i kontrabasiści zakwaterowani byli w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Uczniowie codziennie spotykali się i wspólnie ćwiczyli pod kierunkiem pani Moniki Bachowskiej. Efektem ich pracy był sobotni Koncert Inauguracyjny 3. Edycji Mistrzowskich Warsztatów Orkiestrowych, podczas którego młodzi instrumentaliści wykonali dziewięć utworów, m.in. Vivaldiego, Borodina, Warlocka i Andersona. Nagrodą dla młodych muzyków było spotkanie z Krzysztofem Pendereckim, który swoją obecnością uświetnił sobotni występ.

Jesteśmy dumni, że Mateusz Michalak uczeń naszej szkoły został zaproszony do tego wyjątkowego projektu i reprezentował naszą szkołę i miasto w tak znaczącym, artystycznym wydarzeniu. Wiemy również, że Mateusz miał możliwość osobistej rozmowy z Maestro Krzysztofem Pendereckim, a doświadczenia z Lusławic pozostaną na długo w jego pamięci.Koncert trio jazzowego KOSTOV (fortepian) PAŃTA (bas) KONRAD (perkusja)

W środę 18 października mieliśmy okazję wysłuchać koncertu trzech wyjątkowych artystów. Konstantin Kostov (fortepian), Paweł Pańta (kontrabas) i Cezary Konrad (perkusja) to klasyczne trio jazzowe z bułgarskim wirtuozem fortepianu i jedyną w Polsce sekcją rytmiczną wyróżnioną nagrodą Grammy za album Randy Brecker, Włodek Pawlik Trio – „Night in Calisia”. Wartym wspomnienia jest fakt, iż Konstantin Kostov jest laureatem nagród na Międzynarodowych Konkursach Pianistycznych a obecnie wykładowcą na Uniwersytecie Muzycznym i Teatralnym w Monachium.

Muzycy wykonywali własne utwory, standardy jazzowe oraz transkrypcje kompozycji Albinioniego i Fryderyka Chopina. Koncepcja gry tria jest bardzo interesująca dla wykonawców jak i słuchacza, z kontrabasem jako równorzędnym z fortepianem instrumentem melodycznym i perkusją, która pełni funkcję rytmiczną i solistyczną. Artyści wykreowali intrygujący obraz muzyczny pełen ekspresji, liryzmu i porywających improwizacji.

Wizyta w naszej szkole była okazją do promocji płyty zespołu zatytułowanej „Konwersacje”. Płyta poruszy wytrawnego słuchacza, jak i osoby szukające nowych jakości w muzyce jazzowej.

Sala koncertowa szkoły muzycznej wypełniona była po brzegi a to wyjątkowe wydarzenie jeszcze na długo pozostanie w pamięci słupeckich melomanów.

Bardzo dziękujemy współorganizatorom i sponsorom koncertu: MDK w Słupcy, „Kurierowi Słupeckiemu” a także firmie APS z Obłaczkowa k/Wrześni produkującej profesjonalne monitory studyjne dla realizatorów dźwięku (http://www.aps-company.com/pl/).

(opr. P.Stadnik)Udział Zuzi Rdesińskiej w Festiwalu Muzycznym w Szamotułach

W dniach 30. IX- 1.X. 2017r. odbył się XXII Festiwal Muzyczny dla Dzieci im. Tadeusza Osyry w Szamotułach.

Organizatorem Festiwalu było Towarzystwo Użytkowników Obiektów Zabytkowych, Stowarzyszenie Przyjaciół Młodego Artysty „Puer Docilis”, Muzeum – Zamek Górków w Szamotułach i gmina Tarnowo Podgórne.

Jak co roku festiwalowe koncerty rozbrzmiewały w sali koncertowej zabytkowego Zamku Górków w Szamotułach.

Jednym z pomysłodawców, współorganizatorów i „dobrym duchem opiekuńczym” był założyciel Towarzystwa Użytkowników Obiektów Zabytkowych – Tadeusz Osyra (1948- 2014).

Doskonale wiedział, że muzeum we dworze jako „domu historycznym” przemawia tylko wtedy, gdy żyje, a nie jest jedynie ekspozycją martwych przedmiotów. W takie wnętrza wprowadził Festiwal Muzyczny dla Dzieci.

Dnia 30 września 2017 r. w dwóch koncertach festiwalowych, zatytułowanych „Muzyka naszym sercom najbliższa” wystąpili uczniowie, grający na różnych instrumentach jak i w zespołach, ze szkół muzycznych w: Lesznie, Kaliszu, Poznaniu, Sierakowie, Słupcy i Tarnowie Podgórnym.

Dnia 1 października 2017r. pod hasłem „Zabawa, taniec i muzyka, czyli każdy w parku zamkowym bryka” odbyły się warsztaty folklorystyczne, plastyczne i występ Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca Ludowego „Modraki”.

Uczniowie szkół muzycznych wspólnie z kapelą wykonali wcześniej wyćwiczone piosenki i tańce.

Zarówno koncerty festiwalowe jak i warsztaty miały wyjątkowy charakter – odbywały się w zabytkowych, urokliwych salach zamku Górków w Szamotułach, jednocześnie przybrały domowy, rodzinny charakter. Uczniowie przyjechali do Szamotuł z rodzicami, dziadkami i nauczycielami. Z pożytkiem dla siebie spędzili czas na koncertowaniu oraz uczeniu się piosenek i tańców.

Zespół Szkół Muzycznych w Słupcy reprezentowała Zuzanna Rdesińska z klasy trzeciej cyklu sześcioletniego, z klasy fortepianu p. Alicji Golec. Zuzia wykonała Walca Feliksa Nowowiejskiego.

Zuzi gratulujemy!II Szkolny
Konkurs Kompozytorski

ZSM im. A. Szeluty w Słupcy ogłasza

II Szkolny Konkurs Kompozytorski dla dzieci i młodzieży

REGULAMIN KONKURSU

  1. Przedmiotem Konkursu jest skomponowanie jednoczęściowego utworu muzycznego przeznaczonego do wykonania przez dzieci i młodzież, zwanego dalej Utworem. Obsada wykonawcza dowolna: fortepian, skrzypce, wiolonczela, gitara, flet, klarnet, saksofon, trąbka, akordeon, glos wokalny, instrumenty perkusyjne (werbel, ksylofon).
  2. Czas trwania utworu nie powinien przekraczać 3 minut. Każdy uczestnik Konkursu może przesłać tylko jedną kompozycję.
  3. Utwór konkursowy nie może być wcześniej wydany ani opublikowany.
  4. Utwór należy dostarczyć w postaci starannego zapisu nutowego w zaklejonej kopercie do sekretariatu ZSM w Słupcy do dnia 10.01.2018 r. W kopercie należy podać imię i nazwisko, adres, klasę, rok urodzenia uczestnika. Na kopercie ma widnieć dopisek „ Konkurs Kompozytorski”
  5. Jury będzie oceniać kompozycję w dwóch kategoriach wiekowych:

Grupa 1 – uczestnicy urodzeni w roku 2008 i młodsi

Grupa 2 – uczestnicy urodzeni w roku 2007 i starsi

  1. Decyzje Jury są ostateczne i niepodważalne.
  2. Jest możliwe dodatkowe przesłanie utworu w formie nagrania audio.
  3. Ogłoszenie wyników Konkursu połączone z rozdaniem nagród, prezentacją nagrodzonych kompozycji odbędzie się w lutym 2018 roku w Sali Koncertowej ZSM im. A. Szeluty w Słupcy. Szczegółowe informacje będą publikowane na stronie internetowej szkoły www.szeluto.pl
  4. Dodatkowych informacji udzielą koordynatorzy Konkursu p. Daria Witlewska i p. Natalia Janik-Zajma.


Koncert z okazji Dnia Edukacji oraz pasowanie pierwszoklasistów (12.10.2017r.)

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 12 października odbył się w uroczysty koncert na którym wystąpili nasi pedagodzy: Natalia Janik-Zajma (skrzypce), Juli Wizjan (fortepian) oraz Agnieszka Kowalczyk-Głowińska (wiolonczela). Uczniowie I klasy złożyli ślubowanie oraz otrzymali dyplomy i upominki.

 Słupeckie Spotkania Muzyczne odbędą się w dniach 30.11-01.12 2017r.

Zapraszamy

do udziału

w XXIII Słupeckich Spotkaniach Muzycznych

 

REGULAMIN SPOTKAŃ

KARTY ZGŁOSZENIABiuletyn Informacji Publicznej