WYWIADÓWKI

Szanowni Rodzice !!!

Serdecznie zapraszam na wywiadówki
w dniu 23.01.br. /poniedziałek/
w godz. 16 30 – 18 30.

DyrektorZAPRASZAMY na Koncert „Szkoła Muzyczna Swojemu Miastu”

Zrzut ekranu 2017-01-04 o 13.29.45-1KONCERT KOLĘD

22 grudnia w czwartek spotkaliśmy się razem na wieczorze świątecznym. Wysłuchaliśmy spektaklu słowno-muzycznego w wykonaniu naszych uczniów i pedagogów. Świąteczny nastrój i wzruszenie udzieliło się wszystkim, a kiedy wspólnie śpiewaliśmy kolędy i składaliśmy sobie życzenia nasze serca były już gotowe by prawdziwie przeżywać Święta Bożego Narodzenia!

Koncert przygotowały Panie: Agnieszka Majewska, Barbara Szelągiewicz i Agnieszka Kowalczyk-Głowińska.

Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!	


Sukces Zuzi Rdesińskiej w Sieradzu

W dniach od 16-17 grudnia 2016r. odbywały się XIII Muzyczne Spotkania Najmłodszych Pianistów w Szkole Muzycznej I stopnia w Sieradzu.

Muzyczne Spotkania miały charakter konkursu, do którego zgłosiło się 78 uczniów ze szkół muzycznych z całej Polski. Uczniowie wystąpili w dwóch grupach wiekowych: grupę pierwszą stanowili uczniowie klasy I i II cyklu sześcioletniego oraz klasy I cyklu czteroletniego, grupę drugą stanowili uczniowie klasy III i IV cyklu sześcioletniego oraz II cyklu czteroletniego.

Jurorami XIII Muzycznych Spotkań Najmłodszych Pianistów byli: prof. Andrzej Tatarski z Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu i prof. Wojciech Świtała z Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

Zespół Szkół Muzycznych w Słupcy reprezentowała w grupie pierwszej Zuzanna Rdesińska z klasy II cyklu sześcioletniego, z klasy fortepianu p. Alicji Golec. Zuzia wykonała trzy utwory i uplasowała się na trzecim miejscu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

12Zapraszamy na WIECZÓR KOLĘD (22.12.2016)

wieczor-koledAudycja uczniów klasy fortepianu p. Alicji Golec (09.12.2016)

Dnia 9 grudnia 2016r. odbyła się w auli Zespołu Szkół Muzycznych w Słupcy audycja uczniów klasy fortepianu p. Alicji Golec.

Wystąpiło dziesięcioro uczniów, przygotowujących się do audycji półrocznych, konkursu w Sieradzu i przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej.

Uczniowie wykonywali najczęściej po trzy utwory kompozytorów różnych epok.

audycjaAndrzejkowa audycja gitarowa (30.11.2016r.)

30 listopada 2016r. w auli naszej szkoły odbyła się Andrzejkowa Audycja Gitarowa. Zaprezentowali się uczniowie przygotowujący się do Słupeckich Spotkań Muzycznych oraz przesłuchań CEA. Uczniów przygotowały p. Agata Gierłowska- Nowicka i p. Agata Nowak –Gibas.

 

 

 

 Warsztaty akordeonowe prowadził Pan Krzysztof Naklicki

Krzysztof Naklicki – muzyk instrumentalista, pedagog, kompozytor i dyrygent przez 2 dni gościł w naszej szkole. Pan Krzysztof jest znanym wykładowcą na kursach dla dzieci i młodzieży. Jest autorem utworów o charakterze pedagogicznym na akordeon solo oraz opracowań na zespoły akordeonowe i chóry (ok. 40 opracowań utworów kaszubskich). Od roku 1986 pracuje jako nauczyciel gry na akordeonie w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Świnoujściu.

22 i 23 listopada pracował z młodymi akordeonistami ze szkół muzycznych w Słupcy i Koninie. Liczna grupa uczniów wraz z rodzicami z zaciekawieniem i zaangażowaniem słuchała porad i wskazówek znanego kompozytora. Pan Krzysztof Naklicki utworzył na czas warsztatów zespół złożony z najmłodszych rozpoczynających naukę dzieci ale także orkiestrę w składzie której zasiedli wszyscy uczestnicy spotkań.

Warsztaty zakończył koncert w wykonaniu samego prowadzącego, który wykonał własną Suitę „Kopciuszek” a zaraz potem dzieci i młodzież prezentowała utwory które w ciągu 2 dni ćwiczyła wspólnie.

Warsztaty upłynęły wszystkim bardzo szybko i pracowicie, ale w miłej i twórczej atmosferze. Dzieci po zakończeniu koncertu pytały kiedy następnym razem przyjedzie do nich Pan Krzysztof. Wszyscy czekamy już na kolejne spotkanie.

20 16 18 13 06 05 04 03 02

 ZAPRASZAMY na Andrzejki

andrzejki-page-001II Słupeckie Spotkanie Wiolonczelowe (24 listopada, godz. 16.30)

plakat-1-malyBiuletyn Informacji Publicznej