ZAPRASZAMY wszystkich uczniów do udziału w konkursie kompozytorskim

ZSM im. A.Szeluty w Słupcy ogłasza

I Szkolny Konkurs Kompozytorski dla dzieci i młodzieży im. F.Nowowiejskiego

REGULAMIN KONKURSU

  1. Przedmiotem Konkursu jest skomponowanie jednoczęściowego utworu muzycznego przeznaczonego do wykonania przez dzieci i młodzież, zwanego dalej Utworem.Obsada wykonawcza dowolna: fortepian, skrzypce, wiolonczela, gitara, flet, klarnet, saksofon, trąbka, akordeon, glos wokalny, instrumenty perkusyjne ( werbel, ksylofon ).
  2. Czas trwania utworu nie powinien przekraczać 3 minut. Każdy uczestnik Konkursu może przesłać tylko jedną kompozycję.
  3. Utwór konkursowy nie może być wcześniej wydany ani opublikowany.
  4. Utwór należy dostarczyć w postaci starannego zapisu nutowego w zaklejonej kopercie do sekretariatu ZSM w Słupcy do dnia 15.12.2016 r. W kopercie należy podać imię i nazwisko, adres, klasę, rok urodzenia uczestnika. Na kopercie ma widnieć dopisek „ Konkurs Kompozytorski”
  5. Jury będzie oceniać kompozycję w dwóch kategoriach wiekowych:

Grupa 1 – uczestnicy urodzeni w roku 2007 i młodsi

Grupa 2 – uczestnicy urodzeni w roku 2006 i starsi

  1. Decyzje Jury są ostateczne i niepodważalne.
  2. Jest możliwe dodatkowe przesłanie utworu w formie nagrania audio.
  3. Ogłoszenie wyników Konkursu połączone z rozdaniem nagród, prezentacją nagrodzonych kompozycji odbędzie się w lutym 2017 roku w Sali Koncertowej ZSM im. A.Szeluty w Słupcy. Szczegółowe informacje będą publikowane na stronie internetowej szkoły www.szeluto.pl
  4. Dodatkowych informacji udziela koordynator Konkursu p. Daria Witlewska.


ZAPRASZAMY do wzięcia udziału w konkursie
„Krytyk na medal”

plakat-krytyk-na-medal-page-001Nasi uczniowie na „Wieniawskim”
(11.10.2016r.)

Aura XV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H.Wieniawskiego dotarła również do Słupcy. We wtorek 11 października został zorganizowany dla uczniów naszej szkoły wyjazd do Auli UAM w Poznaniu, gdzie odbywały się przesłuchania uczestników Konkursu. Mieliśmy okazję wysłuchać prezentacji pięciu uczestników, którzy przyjechali do Poznania z różnych miejsc na świecie: Japonii, Gruzji, Stanów Zjednoczonych. Usłyszeliśmy również występ jednego Polaka, Jana Mazura. Uczniowie słuchali muzyki skrzypcowej przez cztery godziny, jednak jak sami później stwierdzili, występy były bardzo ciekawe i inspirujące do dalszej pracy nad własnym warsztatem instrumentalnym.

Drugim punktem wyjazdu było odwiedzenie domu rodzinnego – muzeum Feliksa Nowowiejskiego – polskiego kompozytora, który ostatnie lata życia spędził w Poznaniu. W 2016 roku przypada 70-ta rocznica śmierci Nowowiejskiego a w 2017 roku 140-ta rocznica jego urodzin. Uczniowie poznali osobiście wnuczkę kompozytora, Panią Bognę Nowowiejską-Bielawską, która opowiedziała o życiu dziadka, oprowadziła zwiedzający po domu-muzeum oraz zagrała kilka utworów fortepianowych Feliksa Nowowiejskiego.

Aktywne uczestnictwo w wydarzeniach muzycznej tej rangi, co Konkurs im.H.Wieniawskiego jest bardzo istotne dla rozwoju muzycznego młodych artystów. Kto wie, może w Słupcy już rozwija się talent „małego Wieniawskiego” lub „nowego Nowowiejskiego”?

12111413KONCERT z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki i Dnia Edukacji oraz pasowanie I klasy (10.10.2016r.)

pasowanie%20na%20ucznia-page-001Uroczystego koncertu z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki i Dnia Edukacji mieliśmy okazję wysłuchać 10 października o godz. 17.00. Wystąpili na nim pedagodzy naszej szkoły tworząc trio w składzie: P. Natalia Janik (skrzypce), P. Barbara Szelągiewicz (skrzypce) oraz P. Agnieszka Kowalczyk-Głowińska (wiolonczela). Później nasi pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, otrzymali dyplomy i upominki i już w pełni mogą czuć się uczniami szkoły muzycznej. Całość uroczystości zakończył solowy występ Pani Agnieszki Kowalczyk-Głowińskiej, która tym razem wykonała utwory na wiolonczeli elektrycznej.

Koncert prowadziła Pani Agata Nowak-Gibas.

dsc_8310 dsc_8314 dsc_8329Serdecznie zapraszamy
na ZEBRANIE RODZICÓW
– 3 października o godz. 18.00

Zebranie odbędzie się w sali koncertowej szkoły.Inauguracja
roku szkolnego 2016/2017

odbyła się o1 września (czwartek) o godz. 16.30 dla uczniów klasy pierwszej oraz o godz. 14.00 dla pozostałych uczniów.

Uczniowie klasy I cyklu „6” i „4”-letniego

pierwszoklasisci-klas-cyklu-6-i-4-letniego-psm-i-stopnia

 Zakończenie
roku
szkolnego

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016:

– dla uczniów klas kończących PSM I st.

22.06.2016 r. godz. 16 30

– dla pozostałych uczniów

24.06.2016 r. godz. 14 00

 

 

 Sukces
Zuzi Rdesińskiej
w Krakowie

Dnia 18 czerwca 2016r. odbył się w Krakowie IV Ogólnopolski Festiwal dla Najmłodszych Uczniów Szkół Muzycznych I Stopnia „ Brzdące dźwiękiem malujące”. Organizatorem Konkursu była Szkoła Muzyczna I Stopnia Nr 1 im. St. Wiechowicza w Krakowie.

Do udziału w Konkursie zaproszono najmłodszych instrumentalistów z pierwszych klas szkół muzycznych. W sumie 94 uczniów z 42 szkół, podzielonych na dwie grupy: starszych ( urodzonych w 2008 r. ) i młodszych (2009 r.) zagrało przed jurorami po dwa utwory.

Jurorami Konkursu byli: p. mgr Olga Łazarska (przewodnicząca), p. prof. Antoni Cofalik, p. mgr Krzysztof Kawula.

Naszą Szkołę reprezentowała w grupie starszej Zuzanna Rdesińska z klasy pierwszej cyklu sześcioletniego, z klasy fortepianu p. mgr Alicji Golec.

Zuzia uzyskała drugą nagrodę ”Brzdąc pięknie dźwiękiem malujący” oraz nagrodę specjalną. Należy dodać, że nagrodę specjalną przyznano tylko pięciu uczniom.

Zuzi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

image2

img_5580

Zuzia i jej pedagog P. Alicja GolecSukcesy na Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym w Tczewie

W dniach 3 – 5 czerwca b.r. odbywał się Ogólnopolski Konkurs Gitarowy w Tczewie.
Uczestnicy konkursu rywalizowali w dwóch kategoriach – solistów i zespołów, których oceniało jury w składzie:
przewodniczący komisji: prof. Jan Paterek – AM Gdańsk
st. wykł. Emilia Majewska – AM Gdańsk
ad.dr Monika Dżuła-Radkiewicz – AM Gdańsk
ad. dr Maciej Staszewski AM Łódź
mgr Tomasz Fechner – USC University of Southern California
mgr Bartosz Paprot

Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów w I grupie solistów:
Aleksandra Matuszak z klasy II cyklu „6”- nauczyciel Agata Nowak-Gibas
Bartosz Nowaczyk z klasy V cyklu „6” – nauczyciel Agata Nowak-Gibas

Ola i Bartek zdobyli III miejsce ex aequo. Gratulujemy.

2016-06-05 13.58.45 (2)

2016-06-05 15.27.11 (2) skanowanie0001 skanowanie0002

 2 czerwca bawiliśmy się na Szkolnym Konkursie Piosenki

Jak co roku w czerwcu wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły mieli okazję wystąpić na konkursie piosenki. Najważniejsze było oczywiście to aby dobrze zaprezentować się na scenie, ale równie ważne była świetna zabawa i doskonałe humory wszystkich dzieci.

Nagrody otrzymali: Franciszek Nowaczyk, Witold Wojciechowski, Julia Włodarczyk, Maksymilian Kondrak, Zuzanna Rdesińska, Zofia Pustelnik, Amelia Sobczak, Paulina Rubajczyk, Lena Witkowska, Maksymilian Wojtkowiak, Wiktoria Glapa, Kinga Skowrońska, Maria Miler, Michalina Świątek, Martyna Miara i Zuzanna Wilczyńska. Udział wzięli również: Roksana Jakubowska, Konstancja Jarzembowska, Maja Kawa, Tatiana Jakubowska, Matylda Karolak, Franciszek Banaszak, Bartosz Kryszak, Alicja Rubajczyk, Nikola Mirkiewicz i Weronika Królikowska.

Gratulujemy wszystkim i już czekamy na konkurs w przyszłym roku!Biuletyn Informacji Publicznej