KONCERT Z OKAZJI
100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Zapraszamy do sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Słupcy.

Piątek, 21 września 2018r. godz. 19.00

Wykonawcami będą:

Aleksandra Rykowska – mezzosopran

Jaromir Trafankowski – baryton

Olena Skrok – fortepian

Mikołaj Rykowski – słowo o muzyceInauguracja
roku szkolnego 2018/2019

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
odbędzie się 3 września 2018 r.

– dla klas pierwszych godz. 16 00

– dla pozostałych uczniów godz. 14 00Sukcesy
skrzypków
w Zbąszyniu

Mimo czerwcowej pięknej pogody, sprzyjającej odpoczynkowi nad akwenami wodnymi, uczniowie Słupeckiej Szkoły Muzycznej spędzili aktywnie pod względem muzycznym miniony weekend. W dniach 15-17 czerwca w Zbąszyniu miały miejsce II Ogólnopolskie Igrzyska Skrzypcowe, w których wzięli udział nasi uczniowie. Na konkurs organizowany przez Stowarzyszenie im. J. Kaliszewskiej przyjechali młodzi skrzypkowie z całej Polski, prezentując bardzo wysoki poziom wykonawczy. W jury zasiadali profesorowie Akademii Muzycznych w Poznaniu, Wrocławiu i Łodzi : prof. Mariusz Derewecki, prof. Bartosz Bryła oraz dr Karina Gidaszewska. Przesłuchania konkursowe były podzielone na trzy grupy wiekowe, od I do VII klasy szkół muzycznych I stopnia. Naszą szkołę reprezentowali : Gabriela Górczyńska z kl. V, która otrzymała dyplom uczestnictwa, Aleksandra Kupna z kl. IV, która zdobyła WYRÓŻNIENIE w grupie II oraz Mateusz Michalak, który został laureatem II miejsca w III grupie wiekowej. Uczniów do konkursu przygotowała pani Natalia Janik-Zajma, a akompaniowała im na fortepianie pani Marzena Hołoga-Hauptmann.Nasi uczniowie
na Festiwalu
w Jankowicach

W miniony weekend od 15 do 17 czerwca odbywał się Festiwal Muzyczny dla Dzieci im. T. Osyry w Jankowicach. Była to już 23 edycja festiwalu, na którym prezentowali się młodzi artyści z całego regionu Wielkopolski. Swój udział w festiwalu mieli również uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych im.A.Szeluty w Słupcy. Wystąpiły Amelia Anna Zalewska, uczennica pierwszej klasy skrzypiec pani Natalii Janik-Zajmy oraz Zuzanna Rdesińska – uczennica czwartej klasy fortepianu pani Alicji Golec. Dziewczynki świetnie się zaprezentowały oraz uczestniczyły we wspólnych zabawach integracyjnych przygotowanych specjalnie dla uczestników festiwalu.
Organizatorami imprezy były : Stowarzyszenie Przyjaciół Młodego Artysty „Puer docilis”, Gmina Tarnowo Podgórne, Gminny Ośrodek Kultury „SEZAM”, Samorządowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Tarnowie Podgórnym.Festyn rodzinny (11 czerwca)
– fotorelacja

Sukcesy flecistek
na Festiwalu Fletowym w Sieradzu

XII Polski Festiwal Fletowy w Sieradzu
27- 30.05 2018 r.

Polski Festiwal Fletowy w Sieradzu jest imprezą cykliczną o zasięgu międzynarodowym odbywającą się co dwa lata , przeznaczoną dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia .

Do udziału zgłosiło się 61 uczniów z 40 szkół od 41 nauczycieli w tym jedna uczestniczka z Białorusi.

Uczniowie występowali w czterech grupach wiekowych: grupa I do 10 lat, grupa II od 11 do 13 lat, grupa III od 14 do 16 lat i grupa IV od 17 do 19 lat.

Wymagany program konkursu obejmował:

Grupa I – Interpretacja dwóch części sonaty barokowej i utwór dowolny

Grupa II – Interpretacja sonaty barokowej i utwór dowolny

Jury konkursu przewodniczył prof. Antoni Wierzbiński z Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, członkowie: prof. Carlos Bruneel z Belgii, dr hab. Agata Igras z Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie, dr hab. Ewa Murawska z Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu i sekretarz Jury dr hab. Ewelina Zawiślak z Akademii Muzycznej im. G. i. K. Bacewiczów w Łodzi.

ZSM w Słupcy reprezentowały dwie uczennice z klasy fletu p. Anity Kmiecik:

Marta Anna Rosińska – III miejsce – I grupa wiekowa

Olga Łusiewicz – wyróżnienie – II grupa wiekowaMiędzynarodowe sukcesy pianistki
Lenki Witkowskiej

Lena Witkowska z klasy fortepianu Danuty Gościńskiej po jesiennym sukcesie w Zambrowie, gdzie podczas Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. W. Lutosławskiego otrzymała II Nagrodę, odniosła kolejne sukcesy pianistyczne. A są to:

  – Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny „Roztańczony fortepian”, Inowrocław kwiecień 2018 – wyróżnienie (organizator CEA)

  – V Konkurs Pianistyczny dla Dzieci Młodzieży pod honorowym patronatem Rafała Blechacza- Nakło, kwiecień 2018 III Nagroda

   – 26 Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. F. Chopina dla Dzieci i Młodzieży- Szafarnia, maj 2018 – udział

   – Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im J. Garści- Stalowa Wola, maj 2018- wyróżnienie (organizator CEA)

Patronat nad konkursami sprawuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a organizatorem jest Centrum Edukacji Artystycznej.

Lena rozwija swoje umiejętności bardzo dynamicznie. Chętnie bierze udział we wszelkiego rodzaju konkursach i koncertach, gdzie wspaniale reprezentuje słupecką szkołę muzyczną i nasze miasto.

Czekamy na kolejne sukcesy. Brawo Lena!

 Koncert
pierwszoklasistów
(17 maja)

W czwartek 17 maja w Zespole Szkół Muzycznych im.A.Szeluty odbyły się koncerty uczniów klas pierwszych podsumowujący cały rok nauki. Podczas występów zaprezentowało się w sumie 38 młodych muzyków z klas pierwszych cyklu sześcioletniego oraz czteroletniego. Zaprezentowali oni swoją grę na następujących instrumentach : fortepian, akordeon, perkusja, skrzypce, wiolonczela, gitara, trąbka, flet, saksofon, klarnet.

Koncerty klas poprowadziły Natalia Janik-Zajma oraz Agata Nowak-Gibas.Skrzypkowie na Międzynarodowym Festiwalu w Zduńskiej Woli

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w odbywającym się po raz drugi w Zduńskiej Woli Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym Presto, którego tegoroczna edycja odbyła się w dniach 18-20 maja. Organizatorem Festiwalu jest Impresariat Muzyczny-Jan Romanowski.

W ramach Festiwalu zorganizowany został konkurs dla uczniów klas skrzypiec i altówki szkół muzycznych I stopnia. W jury zasiadali pedagodzy zarówno z Polski jak i z Niemiec. W konkursie wzięło udział w sumie 51 uczestników. Wśród nich zaprezentowała się czwórka naszych wychowanków, a byli to : Zuzanna Dyc i Amelia Anna Zalewska z klasy pierwszej oraz Gabriela Górczyńska i Mateusz Michalak z klasy piątej. Reprezentanci słupeckiej szkoły muzycznej zaprezentowali się bardzo dobrze, o czym świadczą zdobyte przez nich wyróżnienia. Jury międzynarodowego konkursu przyznało Wyróżnienie Gabrieli Górczyńskiej oraz tytuły Laureata dla Zuzanny Dyc, Amelii Anny Zalewskiej i Mateusza Michalaka.

W przerwie pomiędzy przesłuchaniami na uczestników konkursu czekały animacje i zabawy, dzięki którym mogli się oni odprężyć po występach oraz zintegrować w międzynarodowym gronie młodych muzyków.

Młodym skrzypkom przy fortepianie towarzyszyła pani Marzena Hołoga-Hauptmann. Do udziału w Festiwalu uczniów przygotowały Barbara Szelągiewicz oraz Natalia Janik-Zajma.ZAPISY
do szkoły muzycznej I i II stopniaBiuletyn Informacji Publicznej