14 paź 2014

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej (13.10.2014r.)

13 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej w sali koncertowej naszej szkoły zgromadziło się liczne grono nauczycieli, uczniowie i ich rodzice. Dzieci, które w tym roku rozpoczęły naukę, zostały uroczyście pasowane na uczniów. Koncertem „Niespodzianką” był występ poznańskiej grupy „Jazzy Quartet” w składzie: Seweryn Graniasty (saksofon), Adam Bieranowski (fortepian), Paweł Stachowiak (gitara basowa) oraz pedagog naszej szkoły – Agnieszka Matuszczak (perkusja). Uroczystość prowadził dyrektor Cezary Witlewski, a całość przygotowały Daria Witlewska i Agata Nowak-Gibas.

       opr. P.S.02 paź 2014

Koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki (01.10.2014r.)

01 października w sali koncertowej szkoły mieliśmy okazję wysłuchać wspaniałego koncertu w wykonaniu poznańskich artystów: Aleksandry Kamińskiej (mezzosopran) oraz Laury Sobolewskiej (fortepian). Oprawę multimedialną i słowo o muzyce przygotował Mikołaj Rykowski. Koncert ten jest wpisany w cykl imprez w ramach obchodów 130 rocznicy urodzin Apolinarego Szeluty – kompozytora grupy Młodej Polski i patrona naszej szkoły. Właśnie przez niego skomponowanych pieśni do słów polskich poetów, z ogromną przyjemnością wysłuchała licznie zgromadzona słupecka publiczność.

     opr. Przemysław Stadnik

koncert1.10.2014-page-001 (1)02 paź 2014

Wycieczka edukacyjna „Śladami Apolinarego Szeluty” (29.09.2014r.)

Z okazji  130 rocznicy urodzin Patrona Szkoły – Apolinarego Szeluty zaprosiliśmy społeczność szkolną  na  wycieczkę edukacyją „Śladami Apolinarego Szeluty” (kompozytor  przez ponad 30 lat mieszkał i pracował  w Słupcy). 29 września 2014r. liczna grupa uczniów, rodziców i nauczycieli udała się na „spotkanie” z kompozytorem. Pierwszym punktem wycieczki był cmentarz i zapalenie znicza na grobie kompozytora oraz odśpiewanie hymnu (bardzo wzruszające przeżycie i duma ze wspaniałej postawy uczniów naszej szkoły). Następnie udaliśmy się do  domu, w którym mieszkał Apolinary Szeluto. Ostatni etap wycieczki to pomnik ufundowany w setną rocznicę  urodzin  kompozytora. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się więcej o Patronie naszej szkoły i przekonać  się, że wielcy ludzie często mieszkają gdzieś obok nas, ale nie zawsze ich zauważamy.

opr. Agata Gierłowska10 wrz 2014

Recital Kamili Olas (studentki Akademii Muzycznej w Gdańsku) – 10.09.2014r.

Biuletyn Informacji Publicznej