Sukces Aleksandra na Poznańskim Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych

W dniach 8-9 marca 2019r. odbył się XVII Poznański Konkurs Instrumentów Dętych Blaszanych. Naszą szkołę reprezentowali w grupie V – Adam Krych i w grupie I – Aleksander Dyc, który zajął III miejsce.IX Szkolny Konkurs Muzyki Instrumentalnej dla Dzieci i Młodzieży

REGULAMIN

1.Organizatorem Konkursu jest Zespół Szkół Muzycznych im. Apolinarego Szeluty w Słupcy.

2.Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Słupcy, odbędzie się dnia 8 kwietnia 2019r.

3.Uczniowie wystąpią z klas następujących instrumentów: akordeonu, fortepianu, fletu, gitary, klarnetu, perkusji, saksofonu, skrzypiec, trąbki, wiolonczeli.

4.Uczniowie wystąpią w następujących podziałach grupowych:

grupa I klasa I- III cyklu sześcioletniego oraz klasa I –II cyklu czteroletniego,

grupa II klasa IV-VI cyklu sześcioletniego oraz klasa III-IV cyklu czteroletniego.

5.Przesłuchania konkursowe będą publiczne i jednoetapowe dla dwóch grup wiekowych.

6.Jury powołuje Dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych im. A. Szeluty w Słupcy.

Decyzje Jury są ostateczne, niepodważalne i niezaskarżalne.

7.Konstrukcja programu podlega ocenie Jury, powinna umożliwić prezentację umiejętności instrumentalnych uczestnika.

8.Program Konkursu to dwa utwory, zróżnicowane pod względem charakteru, stylu i epoki.

Czas trwania programu – do 5 minut.

Program należy wykonać z pamięci ( z wyjątkiem utworów na werbel i kotły).

9.Uczestnicy Konkursu oceniani będą w skali od 1 – 25 punktów.

10.Najlepsi uczestnicy Konkursu uzyskają tytuł laureata lub zostaną wyróżnieni i otrzymają nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik Konkursu otrzyma dyplom uczestnictwa.

11.Zgłoszenie uczestnictwa w Konkursie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

12.We wszystkich sprawach organizacyjnych, wykraczających poza kompetencje Jury, prawo decyzji ma organizator Konkursu.

Decyzje organizatora są ostateczne i nie podlegają odwołaniom prawnym.Nasi uczniowie nagrodzeni na Wielkopolskim Turnieju Muzycznym

8 lutego 2019r. pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego w PSM I st. im. Karola Szymanowskiego w Kole odbył się 17. Wielkopolski Turniej Muzyczny.

W konkursie uczestniczyło 40 wykonawców w kategorii instrumentów dętych oraz 5 zespołów kameralnych ze Szkół Muzycznych I stopnia.

ZSM w Słupcy reprezentowali uczniowie: Olga Łusiewicz – kl. fletu p. Anity Kmiecik, Marta Rosińska – kl. fletu p. Anity Kmiecik, Aleksander Dyc – trąbka kl. p. Sławomira Framskiego oraz zespół kameralny w składzie: Olga Łusiewicz flet, Marta Rosińska flet, Karina Bartyszak flet i Marta Szymkowska fortepian – pracujący pod kierunkiem p. Anity Kmiecik.

Komisja w składzie: prof. Antoni Wierzbiński – wykładowca Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, dr Konrad Boniński – wykładowca Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, dr hab. Prof. Maciej Łakomy – wykładowca Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu postanowiła przyznać:

W kategorii instrumentów dętych drewnianych:

II nagrodę – Marcie Rosińskiej

wyróżnienie – Oldze Łusiewicz

W kategorii instrumentów dętych blaszanych:

wyróżnienie – Aleksandrowi Dyc

Nagrody i wyróżnienia ufundowało Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.Bawiliśmy się na Zabawie Karnawałowej – galeria zdjęćSkrzypkowie wystąpili na Ogólnopolskim Konkursie w Poznaniu

W dniach 11-13 stycznia 2019 roku w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. M.Karłowicza w Poznaniu odbył się III Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im.J.Kaliszewskiej. Organizatorem tej imprezy było Stowarzyszenie im.J.Kaliszewskiej z siedzibą w Poznaniu. Jury Konkursu składało się z wybitnych przedstawicieli polskiej wiolinistyki, a byli to:
Prof. Mariusz Derewecki ( Akademia Muzyczna Poznań )- przewodniczący jury
Prof. Bartosz Bryła ( Akademia Muzyczna Poznań )
Prof AM dr hab. Łukasz Błaszczyk ( Akademia Muzyczna Łódź)
Dr hab Karina Gidaszewska ( Akademia Muzyczna Łódź )
mgr Mateusz Smól
W Konkursie wzięło udział 97 młodych skrzypków, którzy przyjechali do Poznania z różnych części Polski. Wśród nich zaprezentowała się dwójka uczniów z ZSM im.A.Szeluty w Słupcy, a byli to Aleksandra Kupna z kl. V i Mateusz Michalak z kl. VI. Oboje są uczniami klasy skrzypiec Natalii Janik-Zajmy. Poziom wykonawczy uczestników był bardzo wysoki. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze, godnie reprezentując Szkołę Muzyczną w Słupcy. Mateusz Michalak zdobył IV nagrodę w grupie A, Ola otrzymała dyplom uczestnictwa. Młodym skrzypkom na fortepianie akompaniowała Marzena Hołoga-Hauptmann.Koncert „Szkoła Muzyczna Swojemu Miastu”Szkolny Wieczór Świąteczny
oraz
spotkanie z Mikołajem

W czwartek 20 grudnia w naszej szkole odbyło się iście magiczne świąteczne spotkanie całej społeczności szkolnej. Pierwszym punktem programu było przestawienie świąteczne pt. „Gwiazdkowy Prezent”, w którym nasi uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności aktorskie oraz muzyczne. Kwestie słowne przeplatały występy uczniów, którzy wykonali najpiękniejsze kolędy i piosenki świąteczne. Całość przedstawienia zakończyła wspólnie wykonana przez aktorów i licznie zgromadzoną na sali publiczność kolęda „Cicha noc”.
Następnie dzieci wspólnie przywołały na salę św. Mikołaja, który przyniósł dla wszystkich uczniów drobne upominki. Zwieńczeniem tego pięknego popołudnia było spotkanie dzieci, ich rodziców i nauczycieli podczas poczęstunku przygotowanwgo przez Radę Rodziców.
Za kwestie organizacyjne odpowiadali : Natalia Janik-Zajma, Daria Witlewska, Martyna Bartczak, Szymon Walenciak.WYWIADÓWKI
z nauczycielami
odbędą się 10 stycznia

UWAGA !!!

SZANOWNI RODZICE

Uprzejmie informuję, że

w dniu 10 stycznia 2019 r.

w godz. 17 30 do 19 00 odbędą się wywiadówki.

Serdecznie zapraszam

DyrektorZakończyły się
warsztaty muzyczne
dla gitarzystów

W dniu 10 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Muzycznych, odbyły się warsztaty dla uczniów i nauczycieli gitary. Lekcje otwarte i wykład, poprowadził dr Bartłomiej Marusik – wykładowca, nauczyciel, kompozytor, aranżer i czynny muzyk gitarzysta.

W lekcjach wzięło udział bezpośrednio 10 uczniów, natomiast w wykładzie pt „Efektywne metody nauki utworu na pamięć” również, wszyscy pozostali uczniowie gitary. Wykład połączony z pokazem, czyli praktycznym wykorzystaniem omawianych metod, cieszył się wyraźnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli.

Koordynator warsztatów – Jerzy MajewskiSukcesy naszych flecistek
w Poznaniu

W dniu 1 grudnia 2018r odbył się XXII Wielkopolski Konkurs Uczniów Klas Instrumentów Dętych, który od 2016r stał się imprezą cykliczną co dwa lata. Organizatorem Konkursu jest Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia im Henryka Wieniawskiego oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Młodego Artysty „Puer Docillis”. W tym roku uczestnicy rywalizowali w 8 grupach wiekowych, reprezentując klasy instrumentów dętych drewnianych i blaszanych. Łącznie udział wzięło 66 uczniów szkół muzycznych I stopnia województwa wielkopolskiego.

W Konkursie udział wzięły trzy uczennice ZSM w Słupcy z klasy fletu p. Anity Kmiecik: Kaja Kluczyńska kl. I „6”, Marta Rosińska kl. III „6” i Olga Łusiewicz – kl.V „6”.

Wszyscy uczestnicy wykonywali program do 5 minut.

Jury w składzie:

mgr Mirosław Jędrzejczak – przewodniczący, prof. Elżbieta Dastych Szwarc, dr Damian Kurek przyznało nagrody:

Kaja Kluczyńska – III miejsce – grupa I

Marta Rosińska – II miejsce – grupa II

Olga Łusiewicz – III miejsce – grupa VI

Po przesłuchaniach konkursowych uczestnicy wysłuchali Koncertu Polish Brass Trio (PB3). Piękne brzmienie trąbki, puzonu i waltorni podsumowało i wytłumiło emocje tego dnia wnosząc delikatną i ciepłą atmosferę przed ogłoszeniem wyników Konkursu.

Wszyscy zdobywcy miejsc otrzymali dyplomy i nagrody.Biuletyn Informacji Publicznej