20

III Festiwal Pianistyczny
im. Apolinarego Szeluty
25-27.03.2015r.

szkoła_muzyczna_III konkurs pianistyczny_plakat

Szczegółowe informacje dotyczące festiwalu dostępne są w zakładce III Festiwal Pianistyczny 


20

Wyjątkowy koncert w naszej szkole
– „WŁODEK PAWLIK TRIO”

pawlik20

Sukces Adama Krycha
na Turnieju Muzycznym
w Kole

30 stycznia 2015r odbył się XIII Wielkopolski Turniej Muzyczny w Kole zorganizowany przez CEA pod Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, w którym udział wzięli także uczniowie ZSM w Słupcy. Mieli oni doskonałą okazję do konfrontacji swoich umiejętności z uczniami innych szkół muzycznych z terenu wielkopolski jak również do zawarcia nowych znajomości. ZSM w Słupcy reprezentowali:

–  Adam Krych – kl. trąbki  – naucz. P. Sławomir Framski

– Kevin Salija – kl. klarnetu – naucz. P. Tomasz Chełpiński

– zespół fletowy – Monika Bednarowicz, Andżelika Zaradzka, Martyna Piotrowska – naucz. P. Anita Kmiecik

W kategorii instrumentów dętych rywalizowało 31 uczniów, a spośród nich III miejsce otrzymał uczeń naszej szkoły – Adam Krych .

Prezentacje uczniów oceniało Jury z Akademii Muzycznej z Łodzi.

Adam Krych20

18 marca odbędzie się Szkolny Konkurs Muzyki Instrumentalnej

8d0b0c303128e376-020

Koncert fortepianowy
uczniów poznańskich szkół muzycznych

Page120

Koncert „Szkoła Muzyczna Swojemu Miastu” (02.02.2015r.)

02 lutego o godz. 18.00 odbył się koncert „Szkoła Muzyczna Swojemu Miastu”.  Jak co roku licznie zgromadzona słupecka publiczność miała okazję wysłuchać i oklaskiwać uczniów i pedagogów naszej szkoły. W programie koncertu znalazło się 19 utworów granych przez solistów i zespoły kameralne. Koncert prowadził Przemysław Stadnik.

Bardzo dziękujemy wszystkim naszym gościom i sympatykom. Zapraszamy na kolejne uroczystości organizowane w szkole muzycznej.

Składamy również podziękowania „Kurierowi Słupeckiemu” oraz portalowi „TwojaSłupca.pl” za udostępnienie zdjęć.

Zobacz film

play-512

 

szkoła muz swoj miastu 201520

BAL KARNAWAŁOWY (26.01.2015r.)
- fotorelacja

20

Koncert Wigilijny
(18.12.2014r.)
- fotorelacja

20

Wycieczka do Teatru Wielkiego w Poznaniu na spektakl „Dziadek do orzechów” – 17.12.2014r.

W dniu 17 grudnia 2014 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przedstawieniu „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego w Teatrze Wielkim w Poznaniu.

Ten jeden z najbardziej znanych baletów na świecie wprowadził ich, poprzez fabułę i muzykę, w atmosferę przygotowania do tego jednego  dnia w roku, tajemniczego święta Bożego Narodzenia. Akcja baletu rozgrywa się w Wigilię Bożego Narodzenia, opowiada o przygodach małej Klary w świecie, w którym zabawki ożywają, a księciem ich królestwa zostaje tytułowy Dziadek do Orzechów. Balet ten to wiecznie żywa baśń przedstawiająca świat dziecięcych zabaw i marzeń. Magię widowiska podkreśla przepiękna muzyka, między innymi porywający „Walc Kwiatów” – jeden z najpiękniejszych walców na świecie i „Taniec żołnierzyków” – ponadczasowy hit, a także wyjątkowa bajkowa scenografia. Wszystko oprawione wspaniałym wykonaniem artystów  Teatru Wielkiego w Poznaniu.

„Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego to uniwersalna opowieść, której chętnie przyglądają się i dzieci, i dorośli. Balet nie jest łatwą sztuką w odbiorze. Wymaga od widza stuprocentowej koncentracji przez cały czas. Ale ilość wrażeń i emocji, których dostarcza jest ogromnym przeżyciem. Tego nie da się opisać słowami, tego po prostu trzeba doświadczyć.

(opr. Agata Gierłowska)20

Warsztaty gitarowe z p. Tatianą Stachak w Turku – 15.12.2014r.

15 grudnia w Turku odbyły się regionalne warsztaty gitarowe z pedagogiem, kompozytorką, autorką bestsellerowych podręczników do nauki gry : „Gitara pierwsza klasa.” i „Gitara ekstra klasa.” p. Tatianą Stachak.  Udział w warsztatach wzięli nauczyciele i uczniowie szkół muzycznych z Turku, Koła, Konina no i z naszej szkoły – p. Agata Gierłowska, p. Jerzy Majewski z uczennicą Pauliną Ławniczak i p. Agata Nowak – Gibas z uczniami:  Julią Michalską, Bartkiem Nowaczykiem i Jakubem Słowińskim.

Wróciliśmy bardzo zadowoleni i pełni zapału do dalszej pracy. Uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa i przede wszystkim sporo cennych uwag od kompozytorki wykonywanych utworów.

(opr. Agata Nowak – Gibas)Biuletyn Informacji Publicznej