Koncerty towarzyszące Ogólnopolskiemu Konkursowi AkordeonowemuZAPRASZAMY na przesłuchania Ogólnopolskiego Konkursu Akordeonowego (26-28 marca)

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się

TUTAJ

 

 

 Oliwia wyróżniona na Konkursie Perkusyjnym w Szczecinie

W dniach 1-5 marca 2018 r. odbył się IX Ogólnopolski Konkurs Perkusyjny dla uczniów Państwowych Szkół Muzycznych I i II stopnia. Organizatorem imprezy był Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. Jest to impreza cykliczna, organizowana co dwa lata. W tym roku w konkursie wzięło udział 30 osób ze szkół IIst. oraz 46 osób ze szkół I st. w tym nasza uczennica Oliwia Martyna Wojciechowska. Jako pierwszoklasistka wystąpiła w pierwszej grupie wiekowej i otrzymała SZCZEGÓLNE WYRÓŻNIENIE, które było jedną z najwyższych nagród w tej kategorii wiekowej. Oliwia przygotowywała się pod okiem pedagoga P. Agnieszki Majewskiej. W jury zasiedli profesorowie z całej Polski: M.Rapczewski (Poznań), J.Wota Wrocław), S. Piniuta (Żagań), Dariusz Jagiełło (Szczecin). Konkurs zwieńczyły występy studentów Akademii Sztuki z klasy prof. Jorge Valcarcela Gregorio oraz koncert Krystiana Skubały.

 

 Bawiliśmy się na zabawie karnawałowej
– galeria

25 stycznia odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. W tym roku tematem przewodnim był  „kosmos”. Duża grupa uczniów przebrała się w oryginalne kosmiczne stroje, brała udział w konkursach i wszyscy bawili się wspaniale.

Organizatorkami balu były P. Daria Witlewska, P. Natalia Janik-Zajma, P. Aleksandra Uznańska oraz Rada Rodziców.Flecistki wyróżnione na Wielkopolskim Turnieju Muzycznym

W miniony piątek 26 stycznia 2018r, w PSM I i II st. w Koninie, odbyła się XVI edycja Wielkopolskiego Turnieju Muzycznego. Jak co roku zgromadziła wielu wykonawców – uczniów Szkół Muzycznych Wielkopolski, a nawet dalszych regionów, reprezentujących instrumenty dęte drewniane i blaszane oraz zespoły kameralne. W kategorii solistów udział wzięło 46 uczniów oraz 7 zespołów kameralnych szkół muzycznych I stopnia.

Jury pod przewodnictwem prof. Akademii Muzycznej w Łodzi, Antoniego Wierzbińskiego przyznało :

– w kategorii solistów wyróżnienie Oldze Łusiewicz – uczennicy Zespołu Szkół Muzycznych z klasy fletu p. Anity Kmiecik

– w kategorii zespołów kameralnych wyróżnienie dla tria fletowego – Olgi Łusiewicz, Marty Rosińskiej, Mai Ostrowickiej , przygotowanego również przez p. Anitę Kmiecik .

Konkurs był okazją do skonfrontowania umiejętności młodych instrumentalistów z naszego regionu.

Wszystkim wykonawcom życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

 

 

 

 Koncert pianistyczny w wykonaniu studentów z Bydgoszczy

24 stycznia mieliśmy okazje wysłuchać koncertu młodych utalentowanych pianistów z Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Adam WitlewskiDominik Franczuk wykonali solo i w duecie kompozycje Bacha, Haydna, Mozarta, Chopina, Czajkowskiego, Szymanowskiego i Bartoka. Warto wspomnieć iż koncertowali oni jako pierwsi na nowym szkolnym fortepianie firmy Yamaha.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 WYWIADÓWKI
odbędą się 29 stycznia
w godz. 16.30-18.30III Międzyszkolne
Spotkania
Wiolonczelowe

    22 I 2018 w Auli ZSM odbyły się III Międzyszkolne Spotkania Wiolonczelowe. W tegorocznej edycji udział wzięli uczniowie klas wiolonczeli PSM I st. im. K. Kurpińskiego w Poznaniu, PSM II st. im. F. Chopina oraz ZSM im. A. Szeluty w Słupcy. Spotkania przygotowała i prowadziła p. Agnieszka Kowalczyk (ZSM w Słupcy) oraz p. Aleksandra Awtuszewska (ZSM w Poznaniu). W pierwszej części uczniowie zaprezentowali utwory solo lub z akompaniamentem fortepianu. Wysłuchaliśmy dziesięciu uczestników w tym pięć uczennic z naszej szkoły. Były to: Hanna Ciskowska, Amelia Sobczak, Izabela Nikiel, Fryderyka Kosmowska i Karolina Marciniak. Po przerwie młodzi adepci sztuki wiolonczelowej występowali w duetach. Wysłuchaliśmy zaaranżowanych na dwie wiolonczele melodii, takich jak Jingle Bells, Oda do radości czy Over the rainbow. Na koniec tej części wystąpiły w duecie obie panie nauczycielki ( Agnieszka Kowalczyk oraz Aleksandra Awtuszewska) wykonując trzy utwory Geralda Schwertbergera. Ostatnia część tegorocznych Spotkań Wiolonczelowych poświęcona byłą grze a’vista oraz grze zespołowej. Wszyscy uczestnicy oraz nauczyciele pracowali na scenie nad trzema utworami w podziale na 2 lub 3 głosy. Na koniec III Międzyszkolnych Spotkań Wiolonczelowych, te świeżo rozczytane utwory, zabrzmiały w składzie na 12 wiolonczel.

 

 Koncert „Szkoła Muzyczna Swojemu Miastu” wykonany po mistrzowsku

   Koncerty z cyklu “Szkoła Muzyczna Swojemu Miastu” są zawsze jednymi z najważniejszych wydarzeń w życiu naszej szkoły. Tegoroczny koncert zgromadził bardzo wielu miłośników muzyki i sympatyków placówki. Naprawdę można było poczuć atmosferę prawdziwej sztuki. Wśród wykonawców koncertu znaleźli się zdobywcy nagród i wyróżnień, finaliści ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów. Niespodzianką był wieńczący koncert występ Jacka Polańskiego – oboisty z Opera Nova w Bydgoszczy.

Koncert organizował i prowadził P. Przemysław Stadnik.

Za pomoc w oprawie świetlnej i nagłośnieniu koncertu dziękujemy P. Krzysztofowi Herianowi.

 Szkolny
Wieczór Kolęd
– galeria

Biuletyn Informacji Publicznej