20

KONCERT towarzyszący XXI Słupeckim Spotkaniom Muzycznym

szkola muzyczna_slupeckie spotkania muzyczne XXI_plakat20

KONCERT
z okazji jubileuszu 25-lecia ZSM (19.11.2015r.)

Z okazji Jubileuszu 25-lecia szkoły w dniu 19 listopada br. o godz. 16.30 odbył się uroczysty koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli naszej placówki.

koncert jubileuszowy

PROGRAM KONCERTU

12

szkola-muzyczna-w-slupcy kopia20

KONCERT (wieczornica) z okazji Święta Niepodległości (12.11.2015r.)

12 listopada mieliśmy okazję muzycznie uczcić wyjątkowy dzień jakim jest Święto Niepodległości. Uczniowie zaprezentowali się w montażu słowno-muzycznym podczas którego słowa polskich poetów przeplatały się z nastrojowymi utworami. Koncert wyjątkowo podobał się zgromadzonej publiczności a na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy kilka najbardziej znanych pieśni patriotycznych. Całość przygotowały Agata Gierłowska i Iwona Lebioda.

Document-page-00120

Wycieczka do Poznania na koncert Filharmonii Poznańskiej (07.11.2015r.)

W dniu 7 listopada bieżącego roku prawie czterdziestu uczniów naszej szkoły wyjechało do Poznania na koncert Filharmonii Poznańskiej w Auli UAM.
W pierwszej części Celina Kotz i Mateusz Makuch wraz z Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej wykonali koncert na dwoje skrzypiec w tonacji d- moll J.S. Bacha. Następnie Paulina Kaczmarczyk z orkiestrą zagrała W.A. Mozarta koncert na obój w tonacji C- dur. Na zakończenie Orkiestra Filharmonii Poznańskiej wykonała ostatnią część VI symfonii C- dur F. Schuberta.

Po koncercie udaliśmy się do ulubionej restauracji młodzieży, a następnie w wygodnym autokarze z miłym kierowcą wróciliśmy z różnymi przemyśleniami do Słupcy.

Organizatorem wyjazdu był Andrzej Hoffmann.

(opr. A. Hoffmann)

IMGP2839IMGP284020

Audycje uczniów sekcji instrumentów strunowych (21.10.2015r.) oraz klasy fortepianu i akordeonu (16.11.2015r.)

21 października 2015r. w auli naszej szkoły zaprezentowali się uczniowie z sekcji instrumentów strunowych:
z klasy gitary (p. Agaty Gierłowskiej , p. Agaty Nowak –Gibas),
z klasy skrzypiec (p. Karoliny Ossowskiej –Gburek, p. Natalii Janik),
z klasy wiolonczeli (p. Agnieszki Kowalczyk –Głowińskiej)

 

SAMSUNG CAMERA PICTURES
16 listopada swoją audycję mieli również uczniowie sekcji fortepianu i akordeonu. Uczniów przygotowali: p. Marzena Hołoga-Hauptmann, Teresa Kaczmarek, Natalia Domańska, Alicja Golec, Iwona Lebioda, Cezary Witlewski oraz Przemysław Stadnik.

 

20151116_160307

 20

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji: pasowanie na ucznia i koncert niespodzianka (15.10.2015r.)

Dzień Edukacji Narodowej w wyjątkowy, artystyczny świętowano w Zespole Szkół Muzycznych w Słupcy. 15 października w sali koncertowej szkoły zgromadzili się uczniowie, rodzice oraz nauczyciele. Życzenia dla nauczycieli złożył Pan Dyrektor Cezary Witlewski. Następnie głos zabrały przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agnieszka Wojciechowska oraz przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego Michalina Wojciechowska. Do pasowania na uczniów przystąpiło 23 uczniów klasy pierwszej cyklu szescioletniego oraz 9 uczniów klasy pierwszej cyklu czteroletniego. Uroczystość przygotowały i poprowadziły Panie Agata Nowak-Gibas oraz Daria Witlewska.
Potem nastąpiła cześć artystyczna – Koncert Niespodzianka. Wystąpił zaproszony gość – Pan Gracjan Matouszek – student Poznańskiej Akademii Muzycznej w klasie puzonu. Razem z Panią Natalia Domańską wykonali dwa utwory o wirtuozowskim charakterze. Druga część Koncertu miała charakter bardziej rozrywkowy. Na scenie zaprezentowały się nauczycielki szkoły Muzycznej: Barbara Szelągiewicz na skrzypcach elektrycznych oraz Agnieszka Kowalczyk na wiolonczeli elektrycznej. W ich wykonaniu publiczność usłyszała znane przeboje muzyki rock i pop z repertuaru m.in. Michaela Jacksona oraz zespołu Queen. Zgromadzona publiczność żywo reagowała na te prezentacje muzyczne.
Koncert poprowadziła Natalia Janik.

(opr. Natalia Janik)20

Wyjazd na Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. F. Chopina w Warszawie (07.10.2015r.)

Dnia 07 października grupa czterdziestu uczniów naszej szkoły uczestniczyła w odbywających się w Warszawie Przesłuchaniach XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina .

Tego dnia Przesłuchania rozpoczynały się jak zawsze o godz. 10.00 a my nie mogliśmy się spóźnić. Dlatego wszyscy musieliśmy bardzo wcześnie wstać.

Chcieliśmy , aby uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w tak wyjątkowym wydarzeniu muzycznym jakim jest Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. F. Chopina w którym można powiedzieć, że uczestniczy cały świat.

Konkurs ten odbywa się co pięć lat. Wyjazd na konkurs organizowaliśmy już po raz trzeci. Pierwszy wyjazd zorganizowaliśmy w 2005r. potem 2010r. .

Wydaje się , że wszyscy którzy uczestniczyli w tym wyjątkowym koncercie zapamiętają go do końca życia. Sala Filharmonii Narodowej w Warszawie to niezwykłe miejsce. Możliwość słuchania muzyki Fryderyka Chopina na żywo w wykonaniu najlepszych młodych pianistów z całego świata to wielkie przeżycie.

Młodych ludzi ocenia siedemnastoosobowe Jury, któremu przewodniczy prof.. Katarzyna Popowa- Zydroń. Przewodnicząca Jury prof. K. Popowa-Zydroń oraz prof. Wojciech Świtała , którzy między innymi zasiadają w Jury Konkursu Chopinowskiego to Jurorzy, których w tym roku gościliśmy w murach naszej szkoły podczas Festiwalu Pianistycznego im. A. Szeluty podczas którego również u nas byli jurorami.

Podczas przedpołudniowej sesji wysłuchaliśmy ośmioro pianistów reprezentujących Chiny, Wielką Brytanię , Polskę i Kanadę.

Dzieci i młodzież zdobyli również kolejne doświadczenia z muzycznego savoir-vivre . ,,Egzamin” ze słuchania prawie czterogodzinnego koncertu w ciszy i skupieniu zdali na 6+.Choć atmosfera miejsca była szczególna, nie było to łatwe zadanie.

Po przeżyciach duchowych w sali Filharmonii Narodowej udaliśmy się do miejsca kultu polskiego kompozytora – domu w którym urodził się F. Chopin – Żelazowej Woli. Obejrzeliśmy krótki film historyczny, zwiedziliśmy dworek i piękny park.

W drodze powrotnej był czas na zjedzenie ciepłego posiłku w lubianej przez dzieci restauracji.

Wróciliśmy szczęśliwi , pełni wrażeń i ciekawi dalszych zmagań konkursowych pianistów . . Organizatorami wyjazdu byli pani Teresa Kaczmarek oraz pani Agata Nowak -Gibas.

(opr. T. Kaczmarek)

P10203011

P1020309

Więcej zdjęć w zakładce GALERIA20

KONCERT
z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki (01.10.2015r.)

01 października z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki gościliśmy w naszej szkole Michała Zatora – muzyka grającego na harfie celtyckiej. Dźwięki tego rzadkiego instrumentu w połączeniu ze śpiewem Pana Michała dosłownie oczarowały słupecką publiczność. W kilku utworach na scenie do harfy dołączyły nauczycielki naszej szkoły: Natalia Janik (skrzypce) oraz Agnieszka Kowalczyk-Głowińska (wiolonczela). Koncert jak co roku zakończył się wspólnym śpiewaniem znanych polskich piosenek. Całość przygotowały i prowadziły Natalia Janik oraz Agata Gierłowska.

Zapraszamy do obejrzenia relacji na TV Wielkopolska

Bez nazwy 1

1.10.201520

Pożegnanie uczniów kończących szkołę (24.06.2015r.)

Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ z zakończenia roku uczniów kończących szkołę muzyczną I i II stopnia.

 

 20

Szkolny Dzień Dziecka w Mieczownicy (15.06.2015r.)

Po raz kolejny w tym roku dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami bawiły się na wspólnej wycieczce do Mieczownicy.  Część uczniów jeszcze przed wyjazdem miała okazję zagrać mecz ze swoimi pedagogami na słupeckim „Orliku”. Najważniejsze że pogoda i humory wszystkim dopisały.

Zapraszamy do obejrzenia ZDJĘĆ z wyjazdu.

DSC_6825Biuletyn Informacji Publicznej