Andrzejkowa audycja gitarowa (30.11.2016r.)

30 listopada 2016r. w auli naszej szkoły odbyła się Andrzejkowa Audycja Gitarowa. Zaprezentowali się uczniowie przygotowujący się do Słupeckich Spotkań Muzycznych oraz przesłuchań CEA. Uczniów przygotowały p. Agata Gierłowska- Nowicka i p. Agata Nowak –Gibas.

 

 

 

 Warsztaty akordeonowe prowadził Pan Krzysztof Naklicki

Krzysztof Naklicki – muzyk instrumentalista, pedagog, kompozytor i dyrygent przez 2 dni gościł w naszej szkole. Pan Krzysztof jest znanym wykładowcą na kursach dla dzieci i młodzieży. Jest autorem utworów o charakterze pedagogicznym na akordeon solo oraz opracowań na zespoły akordeonowe i chóry (ok. 40 opracowań utworów kaszubskich). Od roku 1986 pracuje jako nauczyciel gry na akordeonie w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Świnoujściu.

22 i 23 listopada pracował z młodymi akordeonistami ze szkół muzycznych w Słupcy i Koninie. Liczna grupa uczniów wraz z rodzicami z zaciekawieniem i zaangażowaniem słuchała porad i wskazówek znanego kompozytora. Pan Krzysztof Naklicki utworzył na czas warsztatów zespół złożony z najmłodszych rozpoczynających naukę dzieci ale także orkiestrę w składzie której zasiedli wszyscy uczestnicy spotkań.

Warsztaty zakończył koncert w wykonaniu samego prowadzącego, który wykonał własną Suitę „Kopciuszek” a zaraz potem dzieci i młodzież prezentowała utwory które w ciągu 2 dni ćwiczyła wspólnie.

Warsztaty upłynęły wszystkim bardzo szybko i pracowicie, ale w miłej i twórczej atmosferze. Dzieci po zakończeniu koncertu pytały kiedy następnym razem przyjedzie do nich Pan Krzysztof. Wszyscy czekamy już na kolejne spotkanie.

20 16 18 13 06 05 04 03 02

 ZAPRASZAMY na Andrzejki

andrzejki-page-001II Słupeckie Spotkanie Wiolonczelowe (24 listopada, godz. 16.30)

plakat-1-malyKoncert towarzyszący XXII Słupeckim Spotkaniom Muzycznym (2 grudnia, godz. 19.00)

plakat-1WYWIADÓWKI – 28 listopada (poniedziałek) godz. 17.00-19.15

Informuję, że w dniu 28.11.2016 r. /poniedziałek/ w godz. 17 00 – 19 15 odbędą się wywiadówki.

Serdecznie zapraszam

DyrektorKoncert zaduszkowy „Śpieszmy się kochać ludzi…” (02.11.2016r.)

Śpieszmy się kochać ludzi …”

Odejście bliskich wywołuje wiele smutku i żalu. Często nie potrafimy radzić sobie z tymi emocjami. Wtedy z pomocą przychodzi muzyka, która jest w stanie skutecznie ukoić ból, wyciszyć, ale też wykrzyczeć najgłębiej przeżywane dramaty.

2 listopada 2016 roku uczestniczyliśmy w koncercie zaduszkowym w wykonaniu uczniów sekcji instrumentów strunowych. Wysłuchaliśmy 24 wykonawców w bardzo różnorodnym repertuarze. Muzykę przeplatały wiersze o przemijaniu, szczęściu , miłości, przyjaźni i marzeniach. Koncert był okazją do refleksji i wspomnień o tych , co odeszli, chwilą zastanowienia nad życiem….. „Gdy spadają jak liście kartki dat z kalendarzy, kiedy szaro i mgliście, trzeba marzyć. W chłodnej, pustej godzinie na swój los się odważyć, nim twe szczęście cię minie, trzeba marzyć” (J. Kofta).

 

SAMSUNG CAMERA PICTURESZAPRASZAMY na koncert z okazji Święta Niepodległości oraz na Słupeckie Śpiewanie

plakatZAPRASZAMY wszystkich uczniów do udziału w konkursie kompozytorskim

ZSM im. A.Szeluty w Słupcy ogłasza

I Szkolny Konkurs Kompozytorski dla dzieci i młodzieży im. F.Nowowiejskiego

REGULAMIN KONKURSU

  1. Przedmiotem Konkursu jest skomponowanie jednoczęściowego utworu muzycznego przeznaczonego do wykonania przez dzieci i młodzież, zwanego dalej Utworem.Obsada wykonawcza dowolna: fortepian, skrzypce, wiolonczela, gitara, flet, klarnet, saksofon, trąbka, akordeon, glos wokalny, instrumenty perkusyjne ( werbel, ksylofon ).
  2. Czas trwania utworu nie powinien przekraczać 3 minut. Każdy uczestnik Konkursu może przesłać tylko jedną kompozycję.
  3. Utwór konkursowy nie może być wcześniej wydany ani opublikowany.
  4. Utwór należy dostarczyć w postaci starannego zapisu nutowego w zaklejonej kopercie do sekretariatu ZSM w Słupcy do dnia 15.12.2016 r. W kopercie należy podać imię i nazwisko, adres, klasę, rok urodzenia uczestnika. Na kopercie ma widnieć dopisek „ Konkurs Kompozytorski”
  5. Jury będzie oceniać kompozycję w dwóch kategoriach wiekowych:

Grupa 1 – uczestnicy urodzeni w roku 2007 i młodsi

Grupa 2 – uczestnicy urodzeni w roku 2006 i starsi

  1. Decyzje Jury są ostateczne i niepodważalne.
  2. Jest możliwe dodatkowe przesłanie utworu w formie nagrania audio.
  3. Ogłoszenie wyników Konkursu połączone z rozdaniem nagród, prezentacją nagrodzonych kompozycji odbędzie się w lutym 2017 roku w Sali Koncertowej ZSM im. A.Szeluty w Słupcy. Szczegółowe informacje będą publikowane na stronie internetowej szkoły www.szeluto.pl
  4. Dodatkowych informacji udziela koordynator Konkursu p. Daria Witlewska.


ZAPRASZAMY do udziału w konkursie
„Krytyk na medal”

plakat-krytyk-na-medal-page-001Biuletyn Informacji Publicznej