Zarządzenie w sprawie kształcenia na odległość w ZSM w SłupcyZajęcia w szkole muzycznej zostają zawieszone w dniach 12-25 marcaII nagroda dla Olgi na Festiwalu Instrumentów Dętych w Kielcach

Tym razem w sobotę 7.03.2020r, Olga Łusiewicz, uczennica klasy fletu p. Anity Kmiecik, Zespołu Szkół Muzycznych w Słupcy, wzięła udział w V Świętokrzyskim Festiwalu Klas Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I i II stopnia , który odbył się w Kielcach. Festiwal trwał cztery dni i był prawdziwym świętem wszystkich grających na instrumentach dętych. Rywalizowało ze sobą 197 młodych muzyków . Olga znalazła się w gronie 26 flecistek i flecistów, reprezentujących szkoły muzyczne I stopnia z całej Polski. Jury w składzie:

– prof. zwycz. Jerzy Kotyczka (obój) – przewodniczący – Akademia Muzyczna w Krakowie

– mgr Adrianna Lis ( flet) – Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego – w Katowicach

– dr hab. Robert Stefański ( klarnet) – Akademia Muzyczna w Łodzi

– dr Alina Mleczko ( saksofon) – Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie

postanowiło przyznać Oldze Łusiewicz II miejsce

Pierwszego miejsca nie przyznano.

Konkursowe zmagania Olgi wspierała swoim akompaniamentem p. Aleksandra Uznańska.Uczniowie klasy fletu i trąbki nagrodzeni na Wielkopolskim Turnieju Muzycznym w Kole

W miniony piątek 21. 02. 2020r, miało miejsce muzyczne wydarzenie – XVIII Turniej Muzyczny w Kole, w którym udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Słupcy. Z klasy fletu p. Anity Kmiecik: Kaja Kluczyńska – kl. II „6”, Marta Anna Rosińska – kl. IV „6”, oraz z klasy trąbki p. Sławomira Framskiego – Aleksander Dyc – kl. III „6” i Piotr Stadnik – kl. III „4”.

W kategorii instrumentów dętych drewnianych i blaszanych udział wzięło 41 wykonawców ze Szkół Muzycznych I stopnia województwa wielkopolskiego. Uczestnicy XVIII Turnieju Muzycznego byli zobowiązani do wykonania dwóch utworów, których czas trwania określony regulaminem miał wynieść nie więcej niż 8 minut. Jeden utwór z akompaniamentem fortepianu o charakterze kantylenowym i drugi o charakterze wirtuozowskim bez akompaniamentu.

Jury pod przewodnictwem prof. Antoniego Wierzbińskiego z Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi dokonało oceny poziomu wykonanych prezentacji i postanowiło przyznać:

w kategorii instrumentów dętych drewnianych:

II miejsce – Kai Kluczyńskiej – flet

II miejsce – Marcie Annie Rosińskiej – flet

w kategorii instrumentów dętych blaszanych:

II miejsce – Aleksandrowi Dyc – trąbka

Akompaniowała p. Aleksandra Uznańska

Laureatki – Kaja Kluczyńska, Marta Rosińska i ich pedagog P. Anita Kmiecik
Akompaniowała P. Aleksandra Uznańska


Nadia ze srebrnym medalem na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Sanoku

3-4 lutego 2020r. w Sanoku odbył się XI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Młody wirtuoz”. W konkursie wzięło udział 150 uczestników z Polski, Ukrainy, Białorusi i Rosji.  Jury oceniało pianistów w III grupach. Niepubliczną Szkołę Muzyczną II stopnia w Słupcy reprezentowała uczennica  Nadia Nowaczyk z klasy p. Marzeny Hołogi-Hauptmann. Decyzją jury pod przewodnictwem prof. Andrzeja Tatarskiego Nadia Zdobyła Srebrny Medal. 

Gratulujemy!Wspaniale bawiliśmy się na ZABAWIE KARNAWAŁOWEJ – galeriaKONCERT „Szkoła Muzyczna Swojemu Miastu” – galeria zdjęć

Doroczny Koncert „Szkoła Muzyczna Swojemu Miastu” odbył się 22 stycznia. Występujący uczniowie zaprezentowali licznie zgromadzonej publiczności wszystkie rodzaje instrumentów na jakich można uczyć się w słupeckiej szkole. Wysoki poziom wykonań młodych muzyków był nagradzany gromkimi oklaskami. Na scenie wystąpili: Zespół perkusyjny, Nadia Nowaczyk, Emil Zamiara, Maria Dróbka, Kaja Kluczyńska, Nadia Kubacka, Antoni Słowiński, Daniel Gębka, Zuzanna Dyc, Marta Rosińska, Aleksander Dyc, Franciszek Banaszak, Iza Nikiel, Szymon Woźniak, Patryk Mikołajczyk, Kacper Okoniewski, Agata Wesołek, Maksymilian Kondrak, Zuzanna Rdesińska, Olga Łusiewicz, Bartosz Nowaczyk, Adam Krych, Chór PSM I st. oraz zespół smyczkowy. Koncert prowadził P. Przemysław Stadnik.

Na film z koncertu zaprasza Urząd Miasta w Słupcy – LINK do filmuZAPRASZAMY na przedstawienie „Świeć gwiazdeczko”WYWIADÓWKI dla rodziców odbędą się 16 stycznia (czwartek)

Szanowni Rodzice !!!

Serdecznie zapraszam Państwa na wywiadówki do poszczególnych nauczycieli, które odbędą się w dniu 16 stycznia br. /czwartek/

w godz. 16 30 do 18 30.

DYREKTORSzkolne przedstawienie świąteczne i spotkanie z Mikołajem

W czwartek 19 grudnia uczniowie, ich rodzice oraz pedagodzy uczestniczyli w najpiękniejszym i najbardziej nastrojowym koncercie który odbywa się tylko raz w roku – w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy oglądali barwne świąteczne przedstawienie, śpiewali kolędy, składali życzenia. Oczywiście o dzieciach nie zapomniał Mikołaj i rozdał całą górę prezentów.

Nad przygotowaniami do uroczystości czuwała P. Natalia Janik-Zajma.

Drużyna Św. Mikołaja – Panie z Rady Rodziców


Biuletyn Informacji Publicznej