20

KONCERT
z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki (01.10.2015r.)

01 października z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki gościliśmy w naszej szkole Michała Zatora – muzyka grającego na harfie celtyckiej. Dźwięki tego rzadkiego instrumentu w połączeniu ze śpiewem Pana Michała dosłownie oczarowały słupecką publiczność. W kilku utworach na scenie do harfy dołączyły nauczycielki naszej szkoły: Natalia Janik (skrzypce) oraz Agnieszka Kowalczyk-Głowińska (wiolonczela). Koncert jak co roku zakończył się wspólnym śpiewaniem znanych polskich piosenek. Całość przygotowały i prowadziły Natalia Janik oraz Agata Gierłowska.

1.10.201520

Zakończenie roku szkolnego – 26.06.2015r.

gitara motorówka20

Pożegnanie uczniów kończących szkołę (24.06.2015r.)

Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ z zakończenia roku uczniów kończących szkołę muzyczną I i II stopnia.

 

 20

Szkolny Dzień Dziecka w Mieczownicy (15.06.2015r.)

Po raz kolejny w tym roku dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami bawiły się na wspólnej wycieczce do Mieczownicy.  Część uczniów jeszcze przed wyjazdem miała okazję zagrać mecz ze swoimi pedagogami na słupeckim „Orliku”. Najważniejsze że pogoda i humory wszystkim dopisały.

Zapraszamy do obejrzenia ZDJĘĆ z wyjazdu.

DSC_682520

Szkolny
Konkurs Piosenki

01 czerwca dzieci, rodzice oraz nauczyciele wspólnie bawili się na szkolnym konkursie piosenki. Konkurs odbył się po raz piąty i jak zwykle cieszył się ogromnym zainteresowaniem dzieci, które miały tym razem okazję wystąpić nie grając na instrumentach ale właśnie śpiewając. Oczywiście wszyscy świetnie się przygotowali, zaprezentowali i zebrali mnóstwo oklasków.

Nagrody otrzymali: Amelia Sobczak, Weronika Królikowska, Lena Witkowska, Aleksandra Kupna, Aleksandra Matuszak, Zofia Pustelnik, Tomasz Koserczyk, Roksana Jakubowska, Jakub Rydzewski, Maria Miler, Kornelia Michalak, Nadia Nowaczyk, Michalina Świątek i Kinga Skowrońska. Ponadto udział wzięli również: Paulina Rubajczyk, Matylda Gawlak, Nikola Mirkiewicz, Olga Łusiewicz, Bartek Kryszak, Hanna Nowaczyk i Łukasz Burda.

Wszyscy czekamy już na następny konkurs – w przyszłym roku szkolnym.

DSC_6818Więcej zdjęć z konkursu w zakładce GALERIA20

Dzień Matki w Teatrze Wielkim w Poznaniu

W dniu 26 maja bieżącego roku liczna grupa uczniów wraz z mamami wyjechała do Teatru Wielkiego w Poznaniu na spektakl „Alicja w Krainie Czarów”, według pomysłu i reżyserii Anny Niedźwiedź. Było to naprawdę ogromne przedsięwzięcie! Na scenie pojawiło się blisko 150 artystów, występowały zarówno dzieci jak i młodzież: uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź (najmłodsi aktorzy to 6-7-latkowie), Niepublicznej Szkoły Tańca i Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej, jak i profesjonaliści. Muzykę skomponował Gabriel Kaczmarek, a wykonywana była przez Sinfoniettę Polonię pod batutą Cheung Chau. Śpiewał chór z Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego.

Alicja w krainie czarów” to piękna historia o małej dziewczynce, która we śnie zbłądziła w krainie, w której wszystko się może zdarzyć. Alicja zachwyca się niesamowitym bajkowym światem, do którego wpada w pogoni za Białym Królikiem. W Krainie Dziwów spotyka wiele ciekawych postaci: ptaka Dodo, Pana Gąsienicę, Kapelusznika, Kota z Cheshire , Królową Kier , pojawia się na przyjęciu Herbacianym i balu Białej Królowej. Dziewczynka przyjmuje od Królowej Kier zaproszenie na partyjkę krykieta, co będzie wymagało od niej wielkiej dojrzałości i odwagi. Droga , jaką przeszła Alicja , pozwala jej uwierzyć w siebie i docenić , jak ważna w życiu jest przyjaźń, serdeczność i odwaga.

Alicja w krainie czarów” to spektakl, który zachwycił wspaniałymi kostiumami, wyjątkową charakteryzacją i bajkową magiczną scenografią. Wszystkie sceny dopracowane z ogromną precyzją i profesjonalizmem. Przepiękna, bardzo ilustracyjna muzyka pozwalała na łatwiejszy odbiór wieloplanowego przedstawienia. Jest to spektakl dla wszystkich, którzy chcą na chwilę udać się do krainy baśni, świata dziecięcej wyobraźni, za którym często tęsknimy.

Opracowanie: Agata Gierłowska20

Młode skrzypaczki na konkursie we Włocławku

Najmłodsze skrzypaczki : Aleksandra Kupna z klasy pierwszej oraz Gabrysia Górczyńska z klasy drugiej reprezentowały naszą szkołę na VI Włocławskich Spotkaniach Skrzypcowych, które odbyły się 29 kwietnia. Dziewczynki wypadły świetnie, czego dowodem jest uzyskanie Wyróżnienia w grupie I przez Aleksandrę Kupną. Uczennice do konkursu przygotowała Pani Natalia Janik, a podczas występu akompaniowała im Pani Marzena Hołoga-Hauptmann.

image2image1

aleksandra kupna wyr

dyplom gabrysia górczyńska20

Koncert Absolwentów z okazji 25-lecia Zespołu Szkół Muzycznych w Słupcy

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

koncert absolwentów 25-lecie20

Koncert Rafała Grząki oraz Atom String Quartet

16 kwietnia naszymi specjalnymi gośćmi byli akordeonista Rafał Grząka oraz Atom String Quartet w składzie: Dawid Lubowicz i Mateusz Smoczyński – skrzypce, Michał Zaborski – altówka oraz Krzysztof Lenczowski – wiolonczela. Koncert tych wyjątkowych muzyków był długo oklaskiwany przez licznie zgromadzoną słupecką publiczność.

Koncert odbył się w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Akordeonowego.

Składamy podziękowania dla „Głosu Słupcy” za udostępnienie zdjęć.20

Sukcesy
Leny Witkowskiej
na Konkursach Pianistycznych

Lena Witkowska jest uczennicą I klasy a grę na fortepianie traktuje jako przyjemność i swoją pasję. Kształci się pod okiem pani Iwony Lebiody. Choć jest jeszcze bardzo młodą pianistką, już w tym roku szkolnym udało się jej odnieść znaczące sukcesy.

28 kwietnia podczas udziału w IX Międzyszkolnym Konkursie Pianistycznym w Kościanie Lena otrzymała wyróżnienie.

18 kwietnia Lena uczestniczyła w II Konkursie Pianistycznym pod Honorowym Patronatem Rafała Blechacza, który odbył się w Nakle nad Notecią. Nasza utalentowana pianistka zajęła II miejsce.

Kilka miesięcy wcześniej, w dniach 12-13 grudnia 2014r., Lena brała udział w XI Muzycznych Spotkaniach Najmłodszych Pianistów w Sieradzu.  Tam również otrzymała II nagrodę.

Serdecznie gratulujemy Lence oraz Pani Iwonie Lebiodzie która przygotowała ją do konkursów.

Lena Witkowska 1Lena Witkowska Kościan 2015 (2)

Lena Witkowska 1001Lena Witkowska Sieradz 2014 (1)

 Biuletyn Informacji Publicznej