ZAPRASZAMY na Koncert „Szkoła Muzyczna Swojemu Miastu”Szkolny Wieczór Świąteczny
oraz
spotkanie z Mikołajem

WYWIADÓWKI
z nauczycielami
odbędą się 10 stycznia

UWAGA !!!

SZANOWNI RODZICE

Uprzejmie informuję, że

w dniu 10 stycznia 2019 r.

w godz. 17 30 do 19 00 odbędą się wywiadówki.

Serdecznie zapraszam

DyrektorZakończyły się
warsztaty muzyczne
dla gitarzystów

W dniu 10 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Muzycznych, odbyły się warsztaty dla uczniów i nauczycieli gitary. Lekcje otwarte i wykład, poprowadził dr Bartłomiej Marusik – wykładowca, nauczyciel, kompozytor, aranżer i czynny muzyk gitarzysta.

W lekcjach wzięło udział bezpośrednio 10 uczniów, natomiast w wykładzie pt „Efektywne metody nauki utworu na pamięć” również, wszyscy pozostali uczniowie gitary. Wykład połączony z pokazem, czyli praktycznym wykorzystaniem omawianych metod, cieszył się wyraźnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli.

Koordynator warsztatów – Jerzy MajewskiSukcesy naszych flecistek
w Poznaniu

W dniu 1 grudnia 2018r odbył się XXII Wielkopolski Konkurs Uczniów Klas Instrumentów Dętych, który od 2016r stał się imprezą cykliczną co dwa lata. Organizatorem Konkursu jest Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia im Henryka Wieniawskiego oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Młodego Artysty „Puer Docillis”. W tym roku uczestnicy rywalizowali w 8 grupach wiekowych, reprezentując klasy instrumentów dętych drewnianych i blaszanych. Łącznie udział wzięło 66 uczniów szkół muzycznych I stopnia województwa wielkopolskiego.

W Konkursie udział wzięły trzy uczennice ZSM w Słupcy z klasy fletu p. Anity Kmiecik: Kaja Kluczyńska kl. I „6”, Marta Rosińska kl. III „6” i Olga Łusiewicz – kl.V „6”.

Wszyscy uczestnicy wykonywali program do 5 minut.

Jury w składzie:

mgr Mirosław Jędrzejczak – przewodniczący, prof. Elżbieta Dastych Szwarc, dr Damian Kurek przyznało nagrody:

Kaja Kluczyńska – III miejsce – grupa I

Marta Rosińska – II miejsce – grupa II

Olga Łusiewicz – III miejsce – grupa VI

Po przesłuchaniach konkursowych uczestnicy wysłuchali Koncertu Polish Brass Trio (PB3). Piękne brzmienie trąbki, puzonu i waltorni podsumowało i wytłumiło emocje tego dnia wnosząc delikatną i ciepłą atmosferę przed ogłoszeniem wyników Konkursu.

Wszyscy zdobywcy miejsc otrzymali dyplomy i nagrody.Młodzi skrzypkowie
uczestniczyli
w warsztatach

W czwartek 15 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty skrzypcowe dla nauczycieli i uczniów, które poprowadziła Pani Maria Murawa-Fraska z Poznania, pedagog Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu przy ul. Głogowskiej. W całodniowych warsztatach wzięli udział uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele. Podczas praktycznej części warsztatów omawiane były takie zagadnienia jak: prawidłowy aparat prawej i lewej ręki u skrzypka, wprowadzanie wibracji, praca nad prawidłową intonacją oraz zagadnienia dotyczące interpretacji dzieła muzycznego.
Ponadto Pani Maria Murawa-Fraska poprowadziła wykład pt. „Wpływ różnorodnych artykulacji na rozwój techniki gry u młodego skrzypka na podstawie gamy”. Odbiorcami wykładu byli zarówno nauczyciele jak i uczniowie oraz ich rodzice.WYWIADÓWKI
z nauczycielami
odbędą się 26 listopada

SZANOWNI RODZICE !!!

W dniu 26 listopada br. w godz. 17 30 – 19 00

zapraszam serdecznie na śródokresową wywiadówkę

z nauczycielami dotyczącą postępów w nauce.

 

DyrektorZAPRASZAMY
na KONCERT
Jagodziński – StrobelKONCERT
DLA NIEPODLEGŁEJ

W czwartkowe listopadowe popołudnie byliśmy uczestnikami niezwykłego koncertu , który odbył się w Zespole Szkół Muzycznych w Słupcy. Muzyką , poezją i wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych społeczność szkolna uczciła setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W klimatycznej scenografii auli szkolnej zaprezentowali się soliści(Nadia Nowaczyk, Marta Rosińska, Alicja Rubajczyk, Nikodem Dobersztyn, Fryderyka Kosmowska, Daniel Gębka, Aleksandra Kupna Piotr Stadnik Marta Szymnkowska Witold Wojciechowski Małgorzata Dziublewska Gabriela Górczyńska Maksymilian Wojtkowiak), zespół perkusyjny, recytatorzy( Amelia Matuszczyk , Dominika Andrzejak , Patryk Mikołajczyk, Zuzanna Klose , Zuzanna Rdesińska, Maria Dróbka , Antonina Wojciechowska), chór szkolny pod kierunkiem Agaty Gierłowskiej -Nowickiej.

Usłyszeliśmy muzykę kompozytorów polskich, poezję patriotyczną na tle wydarzeń historycznych. Wzruszającym momentem koncertu był występ chóru szkolnego w utworze „Dziś idę walczyć mamo”. Interpretacja tego utworu dopełniona strojami żołnierskimi i harcerskimi oraz prezentacją multimedialną wycisnęła nie jedną łzę wśród słuchaczy.

Nie mniej wzruszające było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. W tym roku były to min.”Warszawianka”, „Marsz, marsz Polonia”, „Płonie ognisko i szumią knieje”, „Czerwone maki na Monte Cassino”, czy „Warszawskie dzieci”. Całość niepodległościowgo spotkania zakończył utwór nieco bardziej współczesny z repertuaru grupy Lombard „Przeżyj to sam”.

Jak zawsze nie zawiodła bardzo licznie zgromadzona publiczność, która po raz kolejny doceniła wysokie umiejętności artystyczne uczniów szkoły muzycznej, a także włączyła się w wspaniałą lekcję patriotyzmu.

Całość koncertu i wspólne śpiewanie poprowadziła Agata Gierłowska-Nowicka ,przy akompaniamencie fortepianu Marzeny Hołogi –Hauptman.

 ZAPRASZAMY uczniów do udziału w konkursie kompozytorskim

III Szkolny Konkurs Kompozytorski dla dzieci i młodzieży

REGULAMIN KONKURSU

  1. Przedmiotem Konkursu jest skomponowanie jednoczęściowego utworu muzycznego przeznaczonego do wykonania przez dzieci i młodzież, zwanego dalej Utworem.Obsada wykonawcza dowolna: fortepian, skrzypce, wiolonczela, gitara, flet, klarnet, saksofon, trąbka, akordeon, glos wokalny, instrumenty perkusyjne ( werbel, ksylofon ).
  2. Czas trwania utworu nie powinien przekraczać 3 minut. Każdy uczestnik Konkursu może przesłać tylko jedną kompozycję.
  3. Utwór konkursowy nie może być wcześniej wydany ani opublikowany.
  4. Utwór należy dostarczyć w postaci starannego zapisu nutowego w zaklejonej kopercie do sekretariatu ZSM w Słupcy do dnia 15.12.2018 r. W kopercie należy podać imię i nazwisko, adres, klasę, rok urodzenia uczestnika. Na kopercie ma widnieć dopisek „ Konkurs Kompozytorski”
  5. Jury będzie oceniać kompozycję w dwóch kategoriach wiekowych:

Grupa 1 – uczestnicy urodzeni w roku 2009 i młodsi

Grupa 2 – uczestnicy urodzeni w roku 2008 i starsi

  1. Decyzje Jury są ostateczne i niepodważalne.
  2. Jest możliwe dodatkowe przesłanie utworu w formie nagrania audio.
  3. Ogłoszenie wyników Konkursu połączone z rozdaniem nagród, prezentacją nagrodzonych kompozycji odbędzie się w styczniu lub lutym 2019 roku w Sali Koncertowej ZSM im. A.Szeluty w Słupcy. Szczegółowe informacje będą publikowane na stronie internetowej szkoły www.szeluto.pl
  4. Dodatkowych informacji udzielą koordynatorzy Konkursu p. Daria Witlewska i p.Natalia Janik-Zajma.


Biuletyn Informacji Publicznej