Uczniowie klasy fletu na I Regionalnym Przeglądzie w Jarocinie (22.04.2016r.)

22 kwietnia 2016r w Jarocinie odbył się I Regionalny Przegląd Instrumentów Dętych Drewnianych, w którym uczestniczyli uczniowie z ośmiu Szkół Muzycznych województwa wielkopolskiego: Jarocina, Pleszewa, Gostynia, Ostrowa Wielkopolskiego, Słupcy, Kępna, Śremu i Rawicza. Zespół Szkół Muzycznych w Słupcy reprezentowało czworo uczniów klasy fletu P. Anity Kmiecik: Martyna Piotrowska, Kamila Gajdzińska, Szymon Zaremba i Olga Łusiewicz. Uczniom akompaniowała P. Natalia Domańska. Przesłuchania odbywały się w trzech grupach wiekowych. W najmłodszej grupie I nagrodę otrzymała Olga Łusiewicz z klasy drugiej cyklu sześcioletniego, która po raz kolejny wykazała się nieprzeciętnymi zdolnościami muzycznymi (ostatnio w grudniu 2015 roku w Wielkopolskim Turnieju Muzycznym w Kole otrzymując II nagrodę ). Jak podkreślił Przewodniczący Jury dr hab. Ryszard Żołędziewski z Akademii Muzycznej we Wrocławiu, grupa I reprezentowała najwyższy poziom przesłuchań.

Uczestników konkursu oceniało Jury w składzie:

Przewodniczący: dr hab. Ryszard Żołędziewski – saksofon – Akademia Muzyczna we Wrocławiu

Mgr Anna Zgółka – Downar – flet – Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna – w Poznaniu

Mgr Kazimierz Budzik – klarnet – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Lesznie

Konkurs przebiegał w miłej atmosferze wzajemnej rywalizacji, pozwalając odważnie prezentować swoje umiejętności.

P1110355 P1110325 P1110367VI Szkolny Konkurs Muzyki Instrumentalnej
(20.04.2016r)

20 kwietnia odbył się VI Szkolny Konkurs Muzyki Instrumentalnej. Wzięło w nim udział prawie 60 uczniów ze wszystkich klas instrumentalnych naszej szkoły.

Dzień później uroczyście ogłoszono wyniki, wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.

DSC_8091

DSC_8098Maksymilian Kondrak wyróżniony na Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym

W dniach od 6-8 kwietnia tego roku odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy. Jest to najstarszy (pierwsza jego edycja miała miejsce w roku 1964 w Łodzi) i na pewno jeden z najważniejszych konkursów akordeonowych w Polsce.

Przez te kilka dni w Słupcy gościliśmy niemal setkę uczestników ze wszystkich regionów Polski. Znakomici młodzi akordeoniści prezentowali niezwykle wysoki poziom i byli oceniani przez 5-osobowe jury skład którego tworzyli wykładowcy wyższych uczelni i pedagodzy szkół muzycznych.

Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Woźniak, Kamil Mędza, Piotr Ziemski (uczniowie P. Cezarego Witlewskiego) oraz Franciszek Sęk i Maksymilian Kondrak (uczniowie P. Przemysława Stadnika).

Wszyscy zaprezentowali się bardzo dobrze a Maksymilian Kondrak uzyskał wyróżnienie w kategorii I.

Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.KONCERT Krzesimira Dębskiego i Zagan Acoustic
(06.04.2016r.)

Koncert odbył się w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Akordeonowego (6-8 kwietnia 2016r.). Zagan Acoustic to zespół złożony z absolwentów Akademii Muzycznej w Gdańsku. Nazwa grupy jest nierozerwalnie związana z nazwiskiem akordeonisty Pawła Zagańczyka. Podczas koncertu w Słupcy muzykom towarzyszył również Krzesimir Dębski – znany kompozytor muzyki współczesnej, rozrywkowej, filmowej a także skrzypek jazzowy, aranżer i dyrygent.

zsm_koncert_debski

DSC_8016 popr

DSC_8022 popr DSC_8038 pop1r DSC_8042 poprWyjazd do Teatru Wielkiego w Poznaniu na spektakl „Królowa Śniegu” (23.03.2016r.)

W dniu 23 marca bieżącego roku liczna grupa uczniów wraz z rodzicami wyjechała do Teatru Wielkiego w Poznaniu na spektakl „Królowa Śniegu”. Reżyserką i pomysłodawczynią przedstawienia była Anna Niedźwiedź. Było to gigantyczne wyzwanie sceniczne. Wystąpiło 160 artystów: uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca i Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej, jak i profesjonaliści. Wspaniałą muzykę skomponował Gabriel Kaczmarek, a wykonywana była przez Sinfoniettę Polonię pod batutą Cheung Chau, chór z Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego oraz chór Cantanti.

Królowa Śniegu” to bajkowa podróż do mroźnej krainy. Pięknie opowiedziana historia Kaja i Gerdy prowadzi nas w magiczny świat ciekawych postaci i fantastycznych przygód. A wszystko za sprawą zwierciadła złego uroku, które upada i rozbija się na tysiące kawałków… Aby odnaleźć swego towarzysza dziecięcych zabaw Gerda wyrusza na poszukiwania. Na swej drodze spotyka wiele ciekawych postaci: Pająki, Ptaki, Trolla. Zachwyca się śpiewem Leśnej Pieśniarki czy Wróżki Kwiatów. Pomocna Wrona prowadzi ją do zamku, który zamieszkuje krnąbrna Księżniczka i jej Ochmistrzyni. Nie znajdując w nim przyjaciela rusza dalej. W lesie spotyka charyzmatyczną Zbójniczkę, która wskazuje mroźną krainę Królowej Śniegu jako miejsce pobytu Kaja. Gerda udaje się więc do krainy wiecznego lodu. Po wielu niebezpiecznych przygodach dociera do pałacu Królowej, gdzie odnajduje przyjaciela. Spektakl kończy cudowna pieśń śpiewana przez Gerdę i Kaja, wyrażająca szczęście z ponownego spotkania.

Królowa Śniegu” to spektakl, który zachwyca pod każdym względem: wspaniałą scenografią, niezwykłymi kostiumami, cudowną charakteryzacją oraz przepiękną muzyką. Jest to spektakl, który dostarcza wielu emocji i niezapomnianych wrażeń, zabiera w niezwykły świat baśni, gdzie chcemy pozostać dłużej.

(Opracowanie: Agata Gierłowska – Nowicka)

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURESWyjazd na VII Regionalne Warsztaty Gitarowe w Koninie (02.04.2016r.)

2 kwietnia w SM Ii II st. w Koninie odbyły się VII Regionalne Warsztaty Gitarowe, które poprowadził Zbigniew Dubiella – wybitny pedagog , aktywny popularyzator muzyki gitarowej z Koszalina.

W warsztatach i lekcjach mistrzowskich udział wzięli nauczyciele i uczniowie naszej szkoły : p. A. Nowak-Gibas z ucz. Aleksandrą Matuszak, p. J. Majewski z ucz. Pauliną Ławniczak i p. A. Gierłowska – Nowicka z ucz. Zuzanną Klose.

Lekcje mistrzowskie zawsze wnoszą do pracy z uczniem sporo cennych uwag i dają więcej zapału do dalszej pracy.

(opr. A. Gierłowska-Nowicka)

Na zdjęciu Zuzanna Klose

1Nadia Nowaczyk wyróżniona na Konkursie Pianistycznym w Gostyniu

W dniu 11 marca 2016 roku w Gostyniu odbył się X Regionalny Konkurs Pianistyczny. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy fortepianu p. Marzeny Hołogi -Hauptmann –  Nadia Nowaczyk. Wykonawców oceniała Komisja Konkursowa w składzie: ad.dr hab. Maciej Pabich- Przewodniczący ora mgr Izabela Helińska i mgr Renata Witczak. Nadia otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

DSC_7537Dawid Król na konkursie skrzypcowym w Lesznie

Dawid Król, uczeń klasy 3 cyklu sześcioletniego wystąpił w poniedziałek 7.03 na VII Międzyszkolnym Konkursie Skrzypcowym w Lesznie. Przesłuchania konkursowe odbywały się w tamtejszej szkole muzycznej. Dawid zaprezentował się bardzo dobrze, udział w konkursie na pewno zmotywował go do dalszej pracy nad grą na skrzypcach. Ucznia przygotowała Pani Natalia Janik, a podczas występu akompaniowała mu Pani Marzena Hołoga-Hauptmann.

 
DSC_0129dyplom DawidaWarsztaty dla skrzypków i koncert „Kobiety kobietom”
(09.03.2016r.)

W środę 9 marca w szkole muzycznej miało miejsce wyjątkowe wydarzenie skrzypcowe. Naszym gościem była Pani Profesor Ewa Guzowska z Akademii Muzycznej im. I.J.Paderewskiego w Poznaniu. Od wczesnych godzin popołudniowych intensywnie pracowała z uczniami klas skrzypiec nad techniką gry na tym instrumencie.
Warsztaty skrzypcowe zakończył koncert zatytułowany „Kobiety Kobietom” , który podkreślał obchodzone dzień wcześniej Dzień Kobiet. Wystąpiły : Prof. AM dr hab. Ewa Guzowska na altówce, Pani Prof. Maria Koszewska-Wajdzik na fortepianie oraz Weronika Grenda, uczennica OSM II stopnia im. J.Kaliszewskiej w Poznaniu z klasy Pani Ewy Guzowskiej. Artystki zaprezentowały dzieła J.S.Bacha, W.Waltona oraz J.Brahmsa. Publiczność entuzjastycznymi oklaskami przyjęła wykonywaną na bardzo wysokim poziomie artystycznym muzykę. Koncert prowadziła Pani Natalia Janik.

Plakat - warsztaty skrzypcowe

2 1 6 5 4 37

 

 Nasi akordeoniści na Festiwalu w Mławie (18-20.02.2016r)

Po raz XXI szkoła muzyczna w Mławie była organizatorem ogólnopolskiego festiwalu akordeonowego dla dzieci, młodzieży i studentów uczelni muzycznych. W dniach 18-20 lutego w Mławie byli nasi uczniowie, aby tam zaprezentować swoje umiejętności przed jury którego skład stanowili wykładowcy wyższych uczelni artystycznych. Słupecką szkołę w kategorii klas I-III reprezentował Maksymilian Kondrak uczeń P. Przemysława Stadnika, a w kategorii zespołów kameralnych szkół muzycznych I stopnia – duet Kamil Mędza i Piotr Ziemski z klasy P. Cezarego Witlewskiego.

Maks jak się okazało był najmłodszym akordeonistą festiwalu, a mimo to uzyskał bardzo dobry wynik i w grupie 25 wykonawców niewiele brakowało aby został nagrodzony. O laury nasz młody muzyk będzie walczył na kolejnych festiwalach.

Duet akordeonowy musiał zmierzyć się z 7 zespołami i otrzymał wyróżnienie z czego uczniowie i ich pedagog są bardzo dumni.

Młodzieży gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.

Maks1

duetBiuletyn Informacji Publicznej