Uczniowie I klasy złożyli ślubowanie i wysłuchali koncertu niespodzianki

Dzieci które w tym roku rozpoczęły naukę w naszej szkole, mogą się już czuć pełnoprawnymi uczniami. 18 października był bardzo ważnym dniem nie tylko dla nich ale również dla rodziców. Wszyscy uroczyście powtarzali słowa ślubowania, a potem każdy z osobna podchodził do Pana Dyrektora i zgodnie z muzycznym zwyczajem został pasowany smyczkiem. Na koniec nasi pierwszoklasiści trzymając pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez Radę Rodziców, pozowali do wspólnego zdjęcia.

Koncertem Niespodzianką okazał się występ muzyków z Warszawy: Marka Łukaszewskiego (skrzypce) oraz Sławomira Adamko (fortepian). Rozrywkowy repertuar bardzo podobał się zgromadzonej publiczności.

Uroczystość przygotowały P. Daria Witlewska i P. Agata Nowak – Gibas.

 Koncert zespołu Motion Trio zaczarował słupecką publiczność

Akordeoniści z zespołu Motion Trio zagrali w naszej szkole po raz drugi, i jak to zwykle bywa podczas ich występów, sala koncertowa wypełniła się po brzegi. Janusz Wojtarowicz, Marcin Gałażyn i Paweł Baranek byli gośćmi Ogólnopolskiego Konkursu Akordeonowego, który odbywał się 12-13 października. Usłyszeliśmy interpretacje utworów Wojciecha Kilara, Krzysztofa Pendereckiego, Fryderyka Chopina ale również autorskie kompozycje zespołu (The Heart, Stars, Little story). Emocje jakie muzycy potrafili wywołać swoją pełną pasji i zaskakujących pomysłów brzmieniowych grą, były nagradzane burzą oklasków i owacjami na stojąco.

Jednym słowem był to wyjątkowy i poruszający koncert.

Mamy nadzieję na kolejne odwiedziny tych „czarodziejów akordeonu” w naszym mieście.

(Fragment koncertu można obejrzeć TUTAJ)


ZAPRASZAMY na przesłuchania Ogólnopolskiego Konkursu Akordeonowego (12-13 października)

Wszelkie informacje na temat konkursu (także harmonogram) znajdują się TUTAJBarokowy koncert zespołu POHLNISCHE CAPELLE już za nami

Do wspaniałych muzycznych przeżyć mieli okazję wszyscy ci, którzy odwiedzili naszą szkołę muzyczną we wtorkowy wieczór (5 października). Po długim okresie ciszy, na sali koncertowej znowu zabrzmiała muzyka – na dodatek w znakomitym wykonaniu. Mikołaj Zgółka jako koncertmistrz wraz z całym zespołem skład którego tworzą muzycy z Polski i Niemiec, przenieśli słupecką publiczność w świat muzyki dawnej, barwnej i dystyngowanej. Warto wspomnieć iż POHLNISCHE CAPELLE jest zamierzoną w sposób niezwykle dokładny reaktywacją zespołu działającego pod taką samą nazwą około 300 lat temu.ZAPRASZAMY na uroczystość pasowania klas pierwszych oraz Koncert NiespodziankęSzymon wystąpił na koncercie laureatów Konkursu Pianistycznego w Kutnie

W dniu 02 października 2021 r. odbył się koncert laureatów I Międzynarodowego Wirtualnego Konkursu  Pianistycznego i Kameralnego im. Marii Szymanowskiej i Karola Kurpińskiego. Uroczystość na żywo odbyła się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Kutnie. Wirtualne zmagania młodych pianistów odbyły się w maju.   
W spotkaniu uczestniczył Szymon Gośliński z klasy fortepianu p. Danuty Gościńskiej, który otrzymał w konkursie I nagrodę oraz Nagrodę specjalną dla osobowości artystycznej.


SZANOWNI RODZICE ! Serdecznie zapraszamy wszystkich na zebranie Rady RodzicówWycieczka do Teatru Muzycznego w Poznaniu

Wraz z początkiem roku szkolnego nasi uczniowi wybrali się na wycieczkę do Teatru Muzycznego w Poznaniu na spektakl pt. „Koziołek Matołek i zagadki ratuszowej wieży”.
Dla wielu dzieci był to pierwszy wyjazd do teatru. Tym bardziej zachwyceni byli piękną muzyką i śpiewem oraz kostiumami i choreografią baletową.
Spektakl opowiadał historię zaginionych koziołków poznańskich, na których poszukiwanie wyruszyli Poznańska Pyra, Rogal Marciński i Koziołek Matołek. Wspólnie przemierzyli wiele regionów Polski, gdzie dowiedzieli się o polskich tańcach ludowych i lokalnych zwyczajach.
Koordynatorem wyjazdu była p. Natalia Janik-Zajma , opiekunami wycieczki p. Agata Nowak-Gibas. p. Daria Witlewska i p. Michał Bonczysty.ZAPRASZAMY na koncert zespołów MOTION TRIO oraz POHLNISCHE CAPELLESzymon zdobywa kolejne nagrody na prestiżowych konkursach

Grand Prix oraz Nagrodę za wyróżniające wykonanie utworu kompozytora polskiego „Kamienny Ogród” J. Garści (konkurs w Rudzie Śląskiej), a także II Nagrodę w II International Online Instrumental Performance Competition Toronto 2021 otrzymał Szymon Gośliński z klasy fortepianu p. Danuty Gościńskiej.

W dniach 8-10 czerwca w Zespole Szkół Muzycznych I i II st. w Rudzie Śląskiej odbył się Ogólnopolski Konkurs ” Co młodym w duszy gra?”…
W zmaganiach konkursowych w kategorii wiekowej Szymona brało udział aż 114 uczestników!!!
Natomiast 5 lipca pod patronatem Fundacji im. S. Liszewskiego w Łodzi odbył się II International Online Instrumental Performance Competition Toronto 2021, w którym uczestniczyło ponad 200 osób!

Szymonowi i jego Pani pedagog serdecznie gratulujemy!Biuletyn Informacji Publicznej Skip to content