Uczniowie I klasy wystąpili na wspólnej audycji (23.05.2016r.)

Po całym roku nauki pierwszoklasiści mieli wreszcie okazję wspólnie wystąpić na uroczystym koncercie. Liczna grupa rodziców, pedagogów i zaproszonych gości oklaskiwała występy młodych artystów.

IMGP3267Maksymilian Kondrak zdobył I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Suwałkach

W dniach 6-7 maja odbywał się  II Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Suwałkach. Liczna grupa młodych akordeonistów przyjechała tutaj z całej Polski ale także z Litwy i Białorusi. Uczestnicy przesłuchiwani byli w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach, a oceniało ich jury w składzie:

prof. Raimondas Sviackevicius (Litewska Akademia Muzyki i Tańca w Wilnie)

ad. dr Rafał Grząka (Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina w Warszawie)

dr Leszek Kołodziejski (Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi)

Naszą szkołę reprezentował Maksymilian Kondrak – uczeń klasy II,  którego nauczycielem jest P. Przemysław Stadnik. W najmłodszej grupie Maksymilian uzyskał najwyższą punktację i zdobył I nagrodę. Jest to kolejny jego duży sukces, bowiem także w tym roku na Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Słupcy w swojej kategorii otrzymał wyróżnienie.

Ogromnie się cieszymy i gratulujemy Maksymilianowi oraz jego nauczycielowi.

IMG_20160506_082608

Maksymilian i Przemek zmn

 

 

 

 

 

 

 

 

Międzynarodowy SuwałkiZAPISY
do Szkoły Muzycznej I i II stopnia
(od 1 marca do 31 maja)

Szczegółowe informacje podane są w zakładce REKRUTACJA

SZKOLA_muzyczna_plakat_rekrutacja_2015.inddplakat rekrutacja NSM II st.ZAPRASZAMY na Drzwi Otwarte Szkoły
– 16 maja

szkola_muzyczna_plakat-zaproszenie_rekrutacja_2017.inddUczniowie klasy fletu na I Regionalnym Przeglądzie w Jarocinie (22.04.2016r.)

22 kwietnia 2016r w Jarocinie odbył się I Regionalny Przegląd Instrumentów Dętych Drewnianych, w którym uczestniczyli uczniowie z ośmiu Szkół Muzycznych województwa wielkopolskiego: Jarocina, Pleszewa, Gostynia, Ostrowa Wielkopolskiego, Słupcy, Kępna, Śremu i Rawicza. Zespół Szkół Muzycznych w Słupcy reprezentowało czworo uczniów klasy fletu P. Anity Kmiecik: Martyna Piotrowska, Kamila Gajdzińska, Szymon Zaremba i Olga Łusiewicz. Uczniom akompaniowała P. Natalia Domańska. Przesłuchania odbywały się w trzech grupach wiekowych. W najmłodszej grupie I nagrodę otrzymała Olga Łusiewicz z klasy drugiej cyklu sześcioletniego, która po raz kolejny wykazała się nieprzeciętnymi zdolnościami muzycznymi (ostatnio w grudniu 2015 roku w Wielkopolskim Turnieju Muzycznym w Kole otrzymując II nagrodę ). Jak podkreślił Przewodniczący Jury dr hab. Ryszard Żołędziewski z Akademii Muzycznej we Wrocławiu, grupa I reprezentowała najwyższy poziom przesłuchań.

Uczestników konkursu oceniało Jury w składzie:

Przewodniczący: dr hab. Ryszard Żołędziewski – saksofon – Akademia Muzyczna we Wrocławiu

Mgr Anna Zgółka – Downar – flet – Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna – w Poznaniu

Mgr Kazimierz Budzik – klarnet – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Lesznie

Konkurs przebiegał w miłej atmosferze wzajemnej rywalizacji, pozwalając odważnie prezentować swoje umiejętności.

P1110355 P1110325 P1110367VI Szkolny Konkurs Muzyki Instrumentalnej
(20.04.2016r)

Konkurs odbył się dnia 20 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Muzycznych w Słupcy.

Przesłuchania uczniów miały charakter koncertu i odbywały się dwóch grupach wiekowych:

-grupa pierwsza to uczniowie klas od I–III cyklu sześcioletniego oraz I i II cyklu czteroletniego,

-grupa druga to uczniowie klas od IV-VI cyklu sześcioletniego oraz III i IV cyklu czteroletniego.

Do Konkursu przystąpiło 56 uczniów (w grupie pierwszej 37 uczniów, w grupie drugiej 19 uczniów) z klas: akordeonu, fortepianu, gitary, skrzypiec, wiolonczeli, fletu, klarnetu, perkusji i trąbki.

Jury składające się z pedagogów Zespołu Szkół Muzycznych w Słupcy wyróżniło 20 uczniów, którzy uzyskali punktację powyżej 21 punktów.

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa, wyróżnieni uczniowie – dyplomy wyróżnienia i nagrody.

Uczniom serdecznie gratulujemy!

LISTA WYRÓŻNIONYCH UCZNIÓW

Grupa pierwsza:

 1. Olga Łusiewicz kl. II/6 flet nauczyciel A. Kmiecik

  Uczennica otrzymała również specjalne wyróżnienie za najwyższą punktację.

 2. Mateusz Michalak kl. III/6 skrzypce K. Ossowska-G

   Uczeń otrzymał również specjalne wyróżnienie za najwyższą punktację.

 1. Zuzanna Rdesińska kl. I/6 fortepian A. Golec

 2. Aleksandra Jabłońska kl. I/6 perkusja A. Matuszczak

 3. Maksymilian Kondrak kl. II/6 akordeon P. Stadnik

 4. Franciszek Banaszak kl. II/6 perkusja A. Matuszczak

 5. Szymon Woźniak kl. II/6 akordeon C. Witlewski

 6. Julia Roszak kl. II/6 fortepian I. Lebioda

 7. Lena Witkowska kl. II/6 fortepian I. Lebioda

 8. Roksana Jakubowska kl. III/6 skrzypce N. Janik

 9. Nadia Nowaczyk kl. III/6 fortepian M. Hołoga-H.

 10. Dominik Stadnik kl. II/4 gitara A.Gierłowska N.

Grupa druga:

 1. Maciej Sobutka kl. IV/6 fortepian A. Golec

 2. Bartosz Nowaczyk kl. V/6 gitara A. Nowak-G.

 3. Adam Krych kl. III/4 trąbka Sł. Framski

 4. Andżelika Zaradzka kl. IV/4 flet A. Kmiecik

 5. Dominika Olszyna kl. VI/6 fortepian A. Golec

 6. Michalina Świątek kl. VI/6 fortepian A. Golec

 7. Martyna Piotrowska kl. VI/6 flet A. Kmiecik

 8. Michalina Wojciechowska kl. VI/6 fortepian A. Golec

 

DSC_8091

DSC_8098Nasi uczniowie na na Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym

W dniach od 6-8 kwietnia tego roku odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy. Jest to najstarszy (pierwsza jego edycja miała miejsce w roku 1964 w Łodzi) i na pewno jeden z najważniejszych konkursów akordeonowych w Polsce.

Przez te kilka dni w Słupcy gościliśmy niemal setkę uczestników ze wszystkich regionów Polski. Znakomici młodzi akordeoniści prezentowali niezwykle wysoki poziom i byli oceniani przez 5-osobowe jury skład którego tworzyli wykładowcy wyższych uczelni i pedagodzy szkół muzycznych.

Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Woźniak, Kamil Mędza, Piotr Ziemski (uczniowie P. Cezarego Witlewskiego) oraz Franciszek Sęk i Maksymilian Kondrak (uczniowie P. Przemysława Stadnika).

Wszyscy zaprezentowali się bardzo dobrze a Maksymilian Kondrak uzyskał wyróżnienie w kategorii I.

Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.KONCERT Krzesimira Dębskiego i Zagan Acoustic
(06.04.2016r.)

Koncert odbył się w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Akordeonowego (6-8 kwietnia 2016r.). Zagan Acoustic to zespół złożony z absolwentów Akademii Muzycznej w Gdańsku. Nazwa grupy jest nierozerwalnie związana z nazwiskiem akordeonisty Pawła Zagańczyka. Podczas koncertu w Słupcy muzykom towarzyszył również Krzesimir Dębski – znany kompozytor muzyki współczesnej, rozrywkowej, filmowej a także skrzypek jazzowy, aranżer i dyrygent.

zsm_koncert_debski

DSC_8016 popr

DSC_8022 popr DSC_8038 pop1r DSC_8042 poprWyjazd do Teatru Wielkiego w Poznaniu na spektakl „Królowa Śniegu” (23.03.2016r.)

W dniu 23 marca bieżącego roku liczna grupa uczniów wraz z rodzicami wyjechała do Teatru Wielkiego w Poznaniu na spektakl „Królowa Śniegu”. Reżyserką i pomysłodawczynią przedstawienia była Anna Niedźwiedź. Było to gigantyczne wyzwanie sceniczne. Wystąpiło 160 artystów: uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca i Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej, jak i profesjonaliści. Wspaniałą muzykę skomponował Gabriel Kaczmarek, a wykonywana była przez Sinfoniettę Polonię pod batutą Cheung Chau, chór z Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego oraz chór Cantanti.

Królowa Śniegu” to bajkowa podróż do mroźnej krainy. Pięknie opowiedziana historia Kaja i Gerdy prowadzi nas w magiczny świat ciekawych postaci i fantastycznych przygód. A wszystko za sprawą zwierciadła złego uroku, które upada i rozbija się na tysiące kawałków… Aby odnaleźć swego towarzysza dziecięcych zabaw Gerda wyrusza na poszukiwania. Na swej drodze spotyka wiele ciekawych postaci: Pająki, Ptaki, Trolla. Zachwyca się śpiewem Leśnej Pieśniarki czy Wróżki Kwiatów. Pomocna Wrona prowadzi ją do zamku, który zamieszkuje krnąbrna Księżniczka i jej Ochmistrzyni. Nie znajdując w nim przyjaciela rusza dalej. W lesie spotyka charyzmatyczną Zbójniczkę, która wskazuje mroźną krainę Królowej Śniegu jako miejsce pobytu Kaja. Gerda udaje się więc do krainy wiecznego lodu. Po wielu niebezpiecznych przygodach dociera do pałacu Królowej, gdzie odnajduje przyjaciela. Spektakl kończy cudowna pieśń śpiewana przez Gerdę i Kaja, wyrażająca szczęście z ponownego spotkania.

Królowa Śniegu” to spektakl, który zachwyca pod każdym względem: wspaniałą scenografią, niezwykłymi kostiumami, cudowną charakteryzacją oraz przepiękną muzyką. Jest to spektakl, który dostarcza wielu emocji i niezapomnianych wrażeń, zabiera w niezwykły świat baśni, gdzie chcemy pozostać dłużej.

(Opracowanie: Agata Gierłowska – Nowicka)

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURESWyjazd na VII Regionalne Warsztaty Gitarowe w Koninie (02.04.2016r.)

2 kwietnia w SM Ii II st. w Koninie odbyły się VII Regionalne Warsztaty Gitarowe, które poprowadził Zbigniew Dubiella – wybitny pedagog , aktywny popularyzator muzyki gitarowej z Koszalina.

W warsztatach i lekcjach mistrzowskich udział wzięli nauczyciele i uczniowie naszej szkoły : p. A. Nowak-Gibas z ucz. Aleksandrą Matuszak, p. J. Majewski z ucz. Pauliną Ławniczak i p. A. Gierłowska – Nowicka z ucz. Zuzanną Klose.

Lekcje mistrzowskie zawsze wnoszą do pracy z uczniem sporo cennych uwag i dają więcej zapału do dalszej pracy.

(opr. A. Gierłowska-Nowicka)

Na zdjęciu Zuzanna Klose

1Biuletyn Informacji Publicznej