Byliśmy na musicalu „Śpiąca Królewna” w Poznaniu

7 maja 2018 bardzo liczna grupa uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Poznania.

Głównym punktem wyjazdu było obejrzenie musicalu „Śpiąca Królewna” w Teatrze Muzycznym , a następnie zwiedzanie Muzeum Czekolady.

Musical „Śpiąca Królewna” w reżyserii Małgorzaty Fijałkowskiej to zaskakująca interpretacja baśni Charlesa Perraulta. Zabrał widzów w świat Wierszolandii, gdzie może było spotkać postaci nie tylko z bajki “Śpiąca Królewna”. Tę muzyczną opowieść urozmaiciły barwne kostiumy, zabawna choreografia, dynamiczne wizualizacje i efekty specjalne i ciekawa muzyka. Niezależnie od zmian, jakie zachodzą we współczesnym świecie, baśnie pozostają dla dzieci bardzo ważne i przekazują ciągle aktualne prawdy o świecie i ludziach.

Po spektaklu udaliśmy się do Muzeum Czekolady. Wizyta w muzeum była bardzo pouczająca dla całej grupy. Zostaliśmy zabrani w podróż w głąb Afryki i plantacji drzew kakaowca, dowiedzieliśmy się wszystkiego o historii kakao i czekolady, o uprawie i jej drodze do Europy. Zapoznaliśmy się z opakowaniami i przedmiotami związanymi z historią czekolady. Podczas wycieczki mogliśmy spróbować pysznych wyrobów, czyli prawdziwych czekolad, a także zobaczyliśmy jak powstają belgijskie czekoladki, które oczywiście degustowaliśmy. Wielu z nas pyszne smakołyki zakupiło do domu.

Myślę, że wyjazd dostarczył wszystkim wielu emocji i niezapomnianych wrażeń i na pewno pozostanie na długo w pamięci.

Organizatorem wyjazdu była Agata Gierłowska–Nowicka.

 Skip to content