Dzień Matki w Teatrze Wielkim w Poznaniu

W dniu 26 maja bieżącego roku liczna grupa uczniów wraz z mamami wyjechała do Teatru Wielkiego w Poznaniu na spektakl „Alicja w Krainie Czarów”, według pomysłu i reżyserii Anny Niedźwiedź. Było to naprawdę ogromne przedsięwzięcie! Na scenie pojawiło się blisko 150 artystów, występowały zarówno dzieci jak i młodzież: uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź (najmłodsi aktorzy to 6-7-latkowie), Niepublicznej Szkoły Tańca i Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej, jak i profesjonaliści. Muzykę skomponował Gabriel Kaczmarek, a wykonywana była przez Sinfoniettę Polonię pod batutą Cheung Chau. Śpiewał chór z Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego.

Alicja w krainie czarów” to piękna historia o małej dziewczynce, która we śnie zbłądziła w krainie, w której wszystko się może zdarzyć. Alicja zachwyca się niesamowitym bajkowym światem, do którego wpada w pogoni za Białym Królikiem. W Krainie Dziwów spotyka wiele ciekawych postaci: ptaka Dodo, Pana Gąsienicę, Kapelusznika, Kota z Cheshire , Królową Kier , pojawia się na przyjęciu Herbacianym i balu Białej Królowej. Dziewczynka przyjmuje od Królowej Kier zaproszenie na partyjkę krykieta, co będzie wymagało od niej wielkiej dojrzałości i odwagi. Droga , jaką przeszła Alicja , pozwala jej uwierzyć w siebie i docenić , jak ważna w życiu jest przyjaźń, serdeczność i odwaga.

Alicja w krainie czarów” to spektakl, który zachwycił wspaniałymi kostiumami, wyjątkową charakteryzacją i bajkową magiczną scenografią. Wszystkie sceny dopracowane z ogromną precyzją i profesjonalizmem. Przepiękna, bardzo ilustracyjna muzyka pozwalała na łatwiejszy odbiór wieloplanowego przedstawienia. Jest to spektakl dla wszystkich, którzy chcą na chwilę udać się do krainy baśni, świata dziecięcej wyobraźni, za którym często tęsknimy.

Opracowanie: Agata GierłowskaSkip to content