Kolejne sukcesy klasy fletu naszej szkoły

Kaja Kluczyńska została zwyciężczynią XIX Wielkopolskiego Turnieju Muzycznego, organizowanego jak co roku przez Centrum Kultury i Sztuki oraz PSM I stopnia w Kole.

Konkurs odbył się w trybie Online .

W Turnieju wzięło udział 28 młodych artystów, uczniów szkół muzycznych z Tarnowa Podgórnego, Wrześni, Radziejowa, Turku , Konina, Kościana, Koła, Odolanowa, Poznania, Słupcy, Wrocławia i Łodzi .

Uczestnicy konkursu rywalizowali w kategorii instrumentów dętych drewnianych i blaszanych pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego .

Komisja artystyczna w składzie :

Prof. Antoni Wierzbiński – wykładowca Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Dr hab. Konrad Boniński – wykładowca Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi .

Dr hab. Maciej Łakomy – wykładowca Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu .

postanowiła przyznać w kategorii instrumentów dętych drewnianych I miejsce Kai Kluczyńskiej.

Akompaniowała Aleksandra Uznańska.

Nagrody i wyróżnienia uczestnikom Turnieju ufundowało Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, którego przedstawicielem jest pan Krystian Weber – muzyk i działacz kultury.

Kaja Kluczyńska

30 kwietnia 2021r, zakończył się XXVII Śląski Konkurs Instrumentów Dętych Drewnianych o zasięgu ogólnopolskim, pod nazwą „ Drewno dla najmłodszych”, przeprowadzony w trybie online. Konkurs został zorganizowany przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz Zespół Szkół Muzycznych im. M. Spisaka w Dąbrowie Górniczej .

W rywalizacji konkursowej brała udział uczennica klasy fletu Zespołu Szkół Muzycznych w Słupcy Marta Anna Rosińska, której Jury pod przewodnictwem ad. dr Marii Peradzyńskiej z Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopinaw Warszawie, przyznało wyróżnienie.

Marta Anna Rosińska


Skip to content