Na powitanie wakacji zagrali na Festiwalu w Jankowicach

W dniach 14-16 czerwca 2019r. odbył się w Pałacu Jankowice XXIV Festiwal Muzyczny dla Dzieci im. Tadeusza Osyry . To „Muzyczne święto” trwające trzy dni, ożywia wnętrze muzeum, które odnowił Tadeusz Osyra, kustosz i pasjonat historii i zabytków, pełen pomysłów na ich ratowanie i popularyzowanie, koneser niebanalnego życia. Założyciel Stowarzyszenia Użytkowników Obiektów Zabytkowych doskonale wiedział, że muzeum we dworze przemawia tylko wtedy gdy żyje i dlatego wprowadził na „pałacowe salony’’ Festiwal Muzyczny dla Dzieci, którego był jednym z pomysłodawców, współorganizatorem i „dobrym duchem opiekuńczym”.
W tym pięknym miejscu w ciągu trzech dni udział wzięło 111 początkujących artystów ze szkół muzycznych wielkopolski. Nasza Szkołę Muzyczną w Słupcy reprezentowały trzy uczennice:
Kaja Kluczyńska – flet, Marta Rosińska – flet( naucz. p. Anita Kmiecik) i Julia Rzemyszkiewicz – fortepian( naucz. p. Alicja Golec).
Festiwal jest podsumowaniem nauki i tutaj w czerwcowe ciepłe i słoneczne dni całkowicie swobodnie i z przyjemnością dzieci mogą cieszyć się atmosferą tego miejsca nasyconego muzyką.
Czyż nie jest to wspaniałe tak kończyć rok szkolny?Skip to content