Nasza flecistka
koncertowała w Moskwie

Moskwa spotyka Przyjaciół

Pod takim hasłem od 1 do 12 października odbył się w Moskwie XV – Jubileuszowy Festiwal Muzyczny organizowany przez znanego rosyjskiego dyrygenta Vladimira Spivakova.

Ideą festiwalu jest promocja młodych artystów z różnych stron świata. Sponsorowany przez najbogatsze firmy Federacji Rosyjskiej ma zapewnić najwyższy poziom tej imprezy.

W koncertach Festiwalu wzięli udział młodzi instrumentaliści ,a wśród nich dwunastoletnia flecistka Olga Łusiewicz, która w ubiegłym roku zdobyła I miejsce w Międzynarodowym Konkursie – The North International Music Competition, UK, Szwecja. . Olga wykonała kompozycję francuskiego kompozytora Philippe Gaubert – Madrygal z akompaniamentem p. Tadeusza Kmiecika w marmurowej sali w Muzeum Sztuk Pięknych im. Puszkina. Oprócz Olgi prezentowało swoje umiejętności ośmioro instrumentalistów- skrzypków, pianistów, saksofonista, oboistka oraz wokalistka z Toronto, Londynu, Wiednia ,Kaiserslautern ( Niemcy), Moskwy i oczywiście Olga ze Słupcy. Wszyscy młodzi muzycy, z których najmłodszy miał osiem , a najstarszy piętnaście lat, zadziwili zebraną publiczność swoim kunsztem i dojrzałością muzyczną. „Marmurowa” akustyka sali koncertowej spotęgowała jeszcze bardziej wrażenia artystyczne, nadając wykonywanym utworom Mozarta ,Wieniawskiego , Paganiniego ,Czajkowskiego oraz Gaubert’a niecodzienne brzmienie.

Koncert był rejestrowany przez telewizję rosyjską.

Wyjazd na festiwal pozostawił Oldze niezapomniane wrażenie artystyczne i dał możliwość konfrontacji swoich umiejętności z rówieśnikami z innych krajów. Jednocześnie uświadomił zebranym słuchaczom, że oprócz takich wielkich miast jak Toronto, Londyn, Wiedeń, Moskwa, które były reprezentowane przez młodych muzyków, gdzieś na mapie świata jest Polska, a w niej niewielkie miasto Słupca i nasza Szkoła Muzyczna.Skip to content