Skrzypkowie na Międzynarodowym Festiwalu w Zduńskiej Woli

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w odbywającym się po raz drugi w Zduńskiej Woli Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym Presto, którego tegoroczna edycja odbyła się w dniach 18-20 maja. Organizatorem Festiwalu jest Impresariat Muzyczny-Jan Romanowski.

W ramach Festiwalu zorganizowany został konkurs dla uczniów klas skrzypiec i altówki szkół muzycznych I stopnia. W jury zasiadali pedagodzy zarówno z Polski jak i z Niemiec. W konkursie wzięło udział w sumie 51 uczestników. Wśród nich zaprezentowała się czwórka naszych wychowanków, a byli to : Zuzanna Dyc i Amelia Anna Zalewska z klasy pierwszej oraz Gabriela Górczyńska i Mateusz Michalak z klasy piątej. Reprezentanci słupeckiej szkoły muzycznej zaprezentowali się bardzo dobrze, o czym świadczą zdobyte przez nich wyróżnienia. Jury międzynarodowego konkursu przyznało Wyróżnienie Gabrieli Górczyńskiej oraz tytuły Laureata dla Zuzanny Dyc, Amelii Anny Zalewskiej i Mateusza Michalaka.

W przerwie pomiędzy przesłuchaniami na uczestników konkursu czekały animacje i zabawy, dzięki którym mogli się oni odprężyć po występach oraz zintegrować w międzynarodowym gronie młodych muzyków.

Młodym skrzypkom przy fortepianie towarzyszyła pani Marzena Hołoga-Hauptmann. Do udziału w Festiwalu uczniów przygotowały Barbara Szelągiewicz oraz Natalia Janik-Zajma.Skip to content