Sukces
Maksymiliana Kondraka
na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Wilnie (Litwa)

Maksymilian Kondrak – uczeń naszej szkoły brał udział w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym, który odbył się w dniach 30 marca do 1 kwietnia w Wilnie na Litwie.

Konkurs ten jest jednym z najważniejszych i najbardziej prestiżowych konkursów w Europie i na świecie. Odbywa się z wielkim rozmachem co 2 lata, a towarzyszą mu koncerty, wystawy instrumentów i inne atrakcje kulturalne i muzyczne.

W tym roku uczestnicy i członkowie jury przyjechali na Litwę z takich krajów jak: Finlandia, Dania, Włochy, Chiny, Słowacja, Niemcy, Estonia, Polska, Rosja, Ukraina, Austria, Serbia, Białoruś, Czechy. Przesłuchania odbywały się w 12 kategoriach przeznaczonych dla solistów, zespołów i orkiestr akordeonowych.

Maksymilian w swojej kategorii zdobył II nagrodę co jest olbrzymim sukcesem dla niego i jego pedagoga Przemysława Stadnika.

Maks wraz z rodziną spędził w Wilnie prawie tydzień czasu i oczywiście oprócz satysfakcji z odniesionego sukcesu jest również pod wrażeniem pobytu w tym pięknym, zabytkowym mieście.

Maksymilian 2Maks i P Stadnik Maksymilin KondrakSkip to content