Sukcesy flecistki Olgi Łusiewicz na konkursach w Kole i Poznaniu

W tegorocznym Wielkopolskim Turnieju Muzycznym w Kole, który odbył się 12.02.2016 uczestniczyły dwie flecistki z klasy pani Anity Kmiecik, reprezentujące ZSM w Słupcy – Olga Łusiewicz z klasy II cyklu „6” oraz Martyna Piotrowska z klasy VI cyklu „6”.

Turniej obejmował dwie kategorie: instrumenty dęte oraz zespoły kameralne. W grupie solistów rywalizowało 17 uczestników klas instrumentów dętych drewnianych i blaszanych z regionu Wielkopolski.

Decyzją jury Olga Łusiewicz otrzymała drugą nagrodę Wielkopolskiego Turnieju Muzycznego w kategorii instrumentów dętych. Olga uczy się dopiero drugi rok w ZSM i przejawia nieprzeciętne zdolności rokujące nadzieję na dalsze sukcesy.

Wykonawców oceniała Komisja Artystyczna w składzie: prof. Antoni Wierzbiński i prof. Krzysztof Kamiński – wykładowcy Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz dr Maciej Łakomy z Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Olga Łusiewicz2

2 miesiące wcześniej – 05 grudnia 2015r, w Sali kameralnej POSM I st. nr 1 im. H. Wieniawskiego w Poznaniu, odbył się XX Wielkopolski Konkurs Uczniów Klas Instrumentów Dętych. W Konkursie uczestniczyło 94 uczniów ze szkół muzycznych I st. regionu województwa wielkopolskiego, podzielonych na odpowiednie grupy wiekowe uwzględniające również ilość lat nauki gry na instrumencie.

Zespół Szkół Muzycznych w Słupcy reprezentowała uczennica klasy fletu p. Anity Kmiecik – Olga Łusiewicz, uzyskując wyróżnienie w swojej grupie wiekowej. Olga jest uczennicą II klasy cyklu sześcioletniego.

Uczestników Konkursu oceniało jury w składzie:
mgr Leszek Walkowiak – przewodniczący – (POSM II st. im. M. Karłowicza w Poznaniu)
prof. Elżbieta Dastych – Szwarc – (UMFC w Warszawie)
mgr Bronisław Krzystek – (Filharmonia Zielonogórska im. T. Bairda, PSM I i II st. im. M. Karłowicza w Zielonej Górze).
mgr Grzegorz Burandt – sekretarz (POSM I st. nr 1 im. H. Wieniawskiego w Poznaniu)

Wystŕp Olgi Wystŕp Olgi_1 Wystŕp Olgi_2_edytowany-1Skip to content