Szymon nagrodzony na Międzynarodowym Konkursie w Szafarni

III Nagrodę oraz Nagrodę Fundacji Chopin w Ogrodzie Sztuk, w postaci udziału w koncercie w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni w 29 Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży otrzymał Szymon Gośliński z klasy fortepianu p. Danuty Gościńskiej.

Konkurs odbywał się w dn. 18-22 maja w Ośrodku Chopinowskim w  Szafarni. Posiada długoletnią tradycję ( od 1992 r.) i jest najważniejszym wydarzeniem kulturalnym organizowanym przez Ośrodek Chopinowski w Szafarni. Do tegorocznej edycji aplikowało blisko 90 młodych pianistów, a zgodnie z obowiązującym regulaminem zakwalifikowało się 55 uczestników z 19 krajów, m.in. z Indonezji, Australii, Kanady, USA i Chin. Przesłuchania konkursowe odbywały się w trzech kategoriach wiekowych. Oceny prezentacji dokonało międzynarodowe jury pod przewodnictwem prof. Katarzyny Popowej- Zydroń w składzie:

prof. HunJu Sohnn (Korea Południowa), prof. Ewa Pobłocka (Polska), prof. Alberto Nosé (Włochy), prof. Jordi Benseny Plaza (Hiszpania), prof. Andrzej Tatarski (Polska).

Konkurs zainaugurował recital Kamila Pacholca, a zakończył się plenerowym koncertem laureatów.

 Skip to content