Warsztaty akordeonowe prowadził Pan Krzysztof Naklicki

Krzysztof Naklicki – muzyk instrumentalista, pedagog, kompozytor i dyrygent przez 2 dni gościł w naszej szkole. Pan Krzysztof jest znanym wykładowcą na kursach dla dzieci i młodzieży. Jest autorem utworów o charakterze pedagogicznym na akordeon solo oraz opracowań na zespoły akordeonowe i chóry (ok. 40 opracowań utworów kaszubskich). Od roku 1986 pracuje jako nauczyciel gry na akordeonie w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Świnoujściu.

22 i 23 listopada pracował z młodymi akordeonistami ze szkół muzycznych w Słupcy i Koninie. Liczna grupa uczniów wraz z rodzicami z zaciekawieniem i zaangażowaniem słuchała porad i wskazówek znanego kompozytora. Pan Krzysztof Naklicki utworzył na czas warsztatów zespół złożony z najmłodszych rozpoczynających naukę dzieci ale także orkiestrę w składzie której zasiedli wszyscy uczestnicy spotkań.

Warsztaty zakończył koncert w wykonaniu samego prowadzącego, który wykonał własną Suitę „Kopciuszek” a zaraz potem dzieci i młodzież prezentowała utwory które w ciągu 2 dni ćwiczyła wspólnie.

Warsztaty upłynęły wszystkim bardzo szybko i pracowicie, ale w miłej i twórczej atmosferze. Dzieci po zakończeniu koncertu pytały kiedy następnym razem przyjedzie do nich Pan Krzysztof. Wszyscy czekamy już na kolejne spotkanie.

20 16 18 13 06 05 04 03 02

 Skip to content