Wycieczka do Teatru Wielkiego w Poznaniu na spektakl „Dziadek do orzechów” – 17.12.2014r.

W dniu 17 grudnia 2014 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przedstawieniu „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego w Teatrze Wielkim w Poznaniu.

Ten jeden z najbardziej znanych baletów na świecie wprowadził ich, poprzez fabułę i muzykę, w atmosferę przygotowania do tego jednego  dnia w roku, tajemniczego święta Bożego Narodzenia. Akcja baletu rozgrywa się w Wigilię Bożego Narodzenia, opowiada o przygodach małej Klary w świecie, w którym zabawki ożywają, a księciem ich królestwa zostaje tytułowy Dziadek do Orzechów. Balet ten to wiecznie żywa baśń przedstawiająca świat dziecięcych zabaw i marzeń. Magię widowiska podkreśla przepiękna muzyka, między innymi porywający „Walc Kwiatów” – jeden z najpiękniejszych walców na świecie i „Taniec żołnierzyków” – ponadczasowy hit, a także wyjątkowa bajkowa scenografia. Wszystko oprawione wspaniałym wykonaniem artystów  Teatru Wielkiego w Poznaniu.

„Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego to uniwersalna opowieść, której chętnie przyglądają się i dzieci, i dorośli. Balet nie jest łatwą sztuką w odbiorze. Wymaga od widza stuprocentowej koncentracji przez cały czas. Ale ilość wrażeń i emocji, których dostarcza jest ogromnym przeżyciem. Tego nie da się opisać słowami, tego po prostu trzeba doświadczyć.

(opr. Agata Gierłowska)Skip to content