Zapraszamy rodziców na WYWIADÓWKI – poniedziałek 28 listopada godz. 17.00-19.00Zakończyły się Słupeckie Spotkania Muzyczne (24-25 listopada)

W dniach 24 i 25 listopada w naszej szkole odbyły się XXVII Słupeckie Spotkania Muzyczne w kategorii gitary i akordeonu. Przesłuchania odbywały się w pięciu grupach wiekowych i kategorii zespołów. W tegorocznych Spotkaniach – jak co roku – wzięło udział ponad 100 uczestników, w tym uczniowie naszej szkoły.

Osiągnięcia naszych uczniów:

• laureat- Marek Nowaczyk (naucz.A. Gierłowska-Nowicka) kategoria gitary

• laureat- Antoni Słowiński (naucz.C.Witlewski) kategoria akordeonu

• wyróżnienie –Miłosz Cybulski (naucz.A. Gierłowska-Nowicka) kategoria gitary

• wyróżnienie – Kamil Marciniak (naucz.A.Nowak –Gibas) kategoria gitary

• wyróżnienie – Michał Owczarek (naucz.C.Witlewski) kategoria akordeonu

• udział – Szymon Burzyński, kwintet gitarowy w składzie : Kamil Marciniak, Maksym Fisiak, Miłosz Cybulski, Szymon Burzyński, Julian Marszewski (naucz. A.Nowak – Gibas), Maria Dróbka (naucz.A. Gierłowska-Nowicka) kategoria gitary

Gratulujemy!

Wyniki SSM dostępne są TUTAJ

Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć z uroczystości zakończenia Spotkań i koncertu laureatów.

 Niezwykły koncert Mika Urbaniak i Victora Davis’a już za nami

Pierwszy dzień Słupeckich Spotkań Muzycznych zakończył koncert zaproszonych gości – Mika Urbaniak i Victora Davis’a.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu.Młodzi pianiści doskonalili się na warsztatach muzycznych

17 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty pianistyczne, które dla utalentowanej młodzieży poprowadziła dr. Maria Rutkowska z Akademii Muzycznej  Poznaniu.Koncert Poznańskiej Orkiestry Kameralnej z okazji Dnia Niepodległości

W ubiegłą środę, 9 listopada w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie muzyczne. Gościliśmy uczniów Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu.

Usłyszeliśmy koncert w wykonaniu orkiestry kameralnej „Poznańskie smyczki ” pod batutą Doriana Pawełczaka. W programie koncertu znalazły się utwory kompozytorów polskich, ale również muzyka filmowa.

Publiczność z wielkim entuzjazmem przyjęła występ młodych muzyków.

 

Orkiestra Kameralna „Poznańskie Smyczki”

 Koncert z okazji Święta Niepodległości oraz wspólne śpiewanie (14.11.2022)

Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” J. Piłsudski.

14 listopada 2022 roku w Państwowej Szkole Muzycznej odbył się wspaniały koncert z okazji Święta Niepodległości .Uczniowie i nauczyciele uczcili 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W pierwszej części koncertu zaprezentowali się uczniowie: chór szkolny TUTTI pod kierunkiem Agaty Gierłowskiej-Nowickiej; Kamil Marciniak z klasy gitary A.Nowak-Gibas; Julia Piwnicka z klasy fletu N.Osajdy-Nowak ;Michał Owczarek z klasy akordeonu C.Witlewskiego; trio klarnetowe z klasy T.Chełpińskiego; Małgorzata Burzyńska z klasy wiolonczeli B.Oblizajek-Bęczkowskiej; Jeremiasz Nowaczyk z klasy trąbki S.Framskiego ;Anna Wesołek ,Zuzanna Dyc z klasy skrzypiec Natalii Janik-Zajmy; Szymon Gośliński z klasy fortepianu D.Gościńskiej; Oliwia Wojciechowska , trio werblowe z klasy perkusji G.Buranta; akompaniowały: M.Hołoga-Hauptman, Aleksandra Uznańska. Na koncercie w większości rozbrzmiewała muzyka kompozytorów polskich. W czasach zaborów muzyka i kultura była wielką podporą dla narodu polskiego. Kolejne utwory przeplatała poezja i ciekawostki z historii Polski i muzyki przedstawione przez prowadzącą koncert Agatę Gierłowską – Nowicką .

W drugiej część koncertu chór wykonał pieśni patriotyczne wspólnie z publicznością. Było to bardzo wzruszające przeżycie dla wielu słuchaczy i na pewno na długo pozostanie w pamięci. Po raz kolejny koncert był okazją do refleksji nad tym, czym jest wolność i ojczyzna.

Jedna jest Polska, jak Bóg jeden w niebie, Wszystkie me siły jej składam w ofierze
Na całe życie, które wziąłem z Ciebie, Cały do Ciebie, Ojczyzno, należę…”

Opracowanie: Agata Gierłowska-NowickaZaduszki muzyczno – poetyckie (3.11.2022r.)

Musisz żyć tak, jakby to było niebo na ziemi

3 listopada 2022 roku uczniowie i nauczyciele sekcji instrumentów strunowych i perkusji przygotowali wspaniały koncert. Zaprezentowali się: Lena Markiewicz z klasy skrzypiec M.Bartczak; Oliwia Wojciechowska, Jan Stolarek z klasy perkusji G.Buranta; Wojciech Synowiec, Marek Nowaczyk, Zuzanna Dżygała, Maria Dróbka , Miłosz Cybulski z klasy gitary A.Gierłowskiej –Nowickiej; Cecylia Benk, Franciszek Flisiak, Amelia Zalewska, Zuzanna Dyc, zespół skrzypcowy(Julia Goślińska,Julia Patoka,Olga Dominiak,Amelia Zalewska, Zuzanna Dyc, Plga Pilarska)z klasy skrzypiec N.Janik-Zajmy; Szymon Burzyński, Julian Marszewski, Kamil Marciniak,kwintet gitarowy (Kamil Marciniak,Maks Flisiak,Miłosz Cybulski, Szymon Burzyński, Julian Marszewski) z klasy gitary A.Nowak-Gibas . Wykonawcom akompaniowali :M. Hołoga-Hauptman, Aleksandra Uznańska, Michał Bonczysty.

Przepiękną muzykę przeplatały wiersze o życiu, radości, smutku i nadziei. Koncert był okazją do refleksji nad tym ,co w życiu najważniejsze. Nie ma jednej recepty na szczęśliwe życie. Każdy z nas tworzy swoje szczęście, o czym często zapominamy.Doceńmy swoje życie.

Koncert poprowadziła Agata Gierłowska-NowickaZAPRASZAMY do udziału w VI Szkolnym Konkursie KompozytorskimUroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej oraz koncert z okazji DEN

13 października nasi pierwszoklasiści – w obecności rodziców i nauczycieli – uroczyście złożyli ślubowanie. Na scenie otrzymali również pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców. 

Następnie wszyscy zgromadzeni na sali koncertowej mogliśmy wysłuchać nastrojowych piosenek w wykonaniu Oliwii Smuszkiewicz – solistki Teatru Buffo w Warszawie oraz jej akompaniatora Sławomira Adamko – dyrektora artystycznego Teatru Sabat w Warszawie. Koncert był artystycznym upominkiem z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uroczystość przygotowały P. Daria Witlewska oraz P. Agata Nowak-Gibas.

 Byliśmy na przesłuchaniach Konkursu Skrzypcowego w Poznaniu

W poniedziałek 10 października grupa uczniów naszej szkoły wybrała się na przesłuchania 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego w Poznaniu. Z uwagą wysłuchaliśmy prezentacji 4 uczestników , z których jedna osoba została zakwalifikowana do 2 etapu , który rozpoczyna się dzisiaj!

Polecamy śledzić to niezwykłe wydarzenie za pomocą mediów :

Youtube – Wieniawski Society
Wieniawski Society
TVP KULTURA 2
Dwójka Polskie RadioBiuletyn Informacji Publicznej Skip to content