ZMIANA ADRESU STRONY INTERNETOWEJ PSM w Słupcy

Informujemy, iż w związku z rozwojem rządowej platformy usług e-administracji – gov.pl niniejsza strona zaprzestaje publikacji nowych treści.
Od dnia 1 stycznia 2023 r. wszelkie aktualne informacje związane z funkcjonowaniem naszej Szkoły publikowane będą na nowej stronie na portalu gov.pl. pod adresem: https://www.gov.pl/web/psmslupca

Dotychczasowa strona Szkoły dostępna pod adresem https://szeluto.pl pozostanie aktywna nie dłużej niż do końca roku 2023, jednak nie będzie już aktualizowana.
Po dokonaniu stosownych modyfikacji w/w adres będzie przekierowywał użytkowników na nasz nowy adres na portalu gov.pl a dotychczasowe strony Szkoły udostępnimy jako archiwum.

Serwis https://www.gov.pl/web/psmslupca od dnia 5.01.2023 r. pełni również funkcję Biuletynu Informacji Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Słupcy.

Portal gov.pl jest głównym serwisem polskiego rządu, w którym w jednym miejscu można znaleźć informacje na temat ministerstw i wielu innych instytucji publicznych. Wszystkie zbudowane są w tym samym wysokim standardzie spełniającym wymogi bezpieczeństwa i dostępności cyfrowej.Serdecznie zapraszamy na Koncert Kolęd i spotkanie z MikołajemJanek wyróżniony na konkursie dla perkusistów w Olkuszu

Ani choroba, ani męcząca podróż, która zakończyła się tuż przed występem, ani fakt, że był najmłodszy w swojej kategorii – nie przeszkodziły Jankowi Stolarkowi, żeby zostać laureatem VII. Olkuskiego Konkursu „Młody perkusista”.

W dniach 13-14. grudnia w Olkuszu pojawili się najzdolniejsi uczniowie tej specjalności z całej Polski. Uczeń naszej Szkoły Jan Stolarek (z klasy p. Grzegorza Burandta), mimo przeciwności losu zagrał swój program znakomicie i został uhonorowany wyróżnieniem. Akompaniatorem Janka była p. Aleksandra Uznańska. 

Gratulujemy sukcesu !

 Sukces Antoniego na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Przemyślu

Antoni Słowiński uczeń klasy akordeonu p. Cezarego Witlewskiego zdobył III miejsce w swojej kategorii wiekowej do lat 12 na 26. Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się w dniach 7 – 10.12.2022 r.

Komisja konkursowa w składzie: przewodniczący prof. dr hab. Klaudiusz Baran, prof. dr hab. Elżbieta Rosińska, prof. Rainmondas Sviackevicius, prof. Volodymyr Runchak, dr hab. Piotr Chołołowicz oceniała uczestników. Nazwiska Jurorów, najwybitniejszych akordeonistów, muzyków świadczą o najwyższej randze tego konkursu.

Specyfika oceny i pracy Jury, która przypomina w ocenianiu dyscyplinę sportową jaką są skoki narciarskie, gdzie jedna setna punktu decyduje o zajętym miejscu, jak i to że są one wyświetlane od razu po występie, są wyjątkową i dodatkową trudnością dla młodych muzyków.

Antek wykazał się wysoką odpornością psychiczną, jak i bardzo dobrym przygotowaniem, co pozwoliło mu zająć tak wysokie miejsce.

To wielki sukces ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Słupcy, jak i jego rodziców oraz nauczyciela.

Gratulujemy!ZAPRASZAMY do udziału w XII Szkolnym Konkursie Instrumentalnym

XII SZKOLNY KONKURS INSTRUMENTALNY

REGULAMIN

1.Organizatorem Konkursu jest Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Słupcy.

Konkurs odbędzie się w siedzibie szkoły w dniu 16 stycznia 2023 r.

2.Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Słupcy.

3.Uczniowie wystąpią z klas następujących instrumentów: akordeonu, fortepianu, fletu, gitary, klarnetu, perkusji, saksofonu, skrzypiec, trąbki, wiolonczeli.

4.Uczniowie wystąpią w następujących podziałach grupowych:

grupa I klasa I- III cyklu sześcioletniego oraz klasa I–II cyklu czteroletniego,

grupa II klasa IV-VI cyklu sześcioletniego oraz klasa III-IV cyklu czteroletniego.

5.Przesłuchania konkursowe odbędą się w auli PSM I st. w Słupcy.

6.Jury powołuje Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Słupcy.

Decyzje Jury są ostateczne, niepodważalne i niezaskarżalne.

7.Konstrukcja programu podlega ocenie Jury, powinna umożliwić prezentację umiejętności instrumentalnych uczestnika.

8.Uczniowie ,którzy w poprzedniej edycji konkursu otrzymali Grand Prix nie mogą wziąć udziału w tegorocznej edycji konkursu.

9.. Program Konkursu : dwa utwory zróżnicowane pod względem charakteru, stylu i epoki na instrument solo lub z akompaniamentem

Czas trwania programu : do 5 min.

Program należy wykonać z pamięci . Dopuszcza się wykonanie jednego utworu z nut.

10. Zgłoszenie do konkursu dokonać należy poprzez przesłanie na adres e-mail: promocja-zsmslupca@wp.pl

następujących informacji : imię i nazwisko uczestnika, klasa, pełen opis wykonywanego programu ( imię i nazwisko kompozytora, tytuł utworu)

Termin zgłoszenia : 08 stycznia 2023r.

11. Uczestnicy Konkursu oceniani będą w skali od 1 – 25 punktów.

12.Najlepsi uczestnicy Konkursu uzyskają tytuł laureata lub zostaną wyróżnieni i otrzymają nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik Konkursu otrzyma dyplom uczestnictwa.

13. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 23 stycznia 2023 r. o godz.16.00

14.Zgłoszenie uczestnictwa w Konkursie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

15.We wszystkich sprawach organizacyjnych, wykraczających poza kompetencje Jury, prawo decyzji ma organizator Konkursu.

Decyzje organizatora są ostateczne i nie podlegają odwołaniom prawnym.Sukces Zuzanny na Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym

Zuzanna Dyc z kl. VI cyklu „6”  otrzymała WYRÓŻNIENIE w VI Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. J. Kaliszewskiej, który odbył się w dniach 2-3 grudnia 2022 r. w Poznaniu.

Przy fortepianie towarzyszyła p. Aleksandra Uznańska.

Nauczycielką Zuzi jest p. Natalia Janik-Zajma

Serdecznie gratulujemy.

 


Sukces Szymona na prestiżowym Konkursie Pianistycznym

Ogromny sukces Szymona Goślińskiego w prestiżowym konkursie pianistycznym!!! W dn. 28.11.22r.- 01.12.22r. odbywały się przesłuchania uczestników XVI Konkursu Pianistycznego im. Haliny Czerny- Stefańskiej i Ludwika Stefańskiego w Płocku. Komisja konkursowa pod przewodnictwem prof. Elżbiety Stefańskiej oceniała ponad 70 uczestników w 4 kategoriach wiekowych.  Szymon Gośliński, uczeń klasy fortepianu p. Danuty Gościńskiej, jako najmłodszy, 8- letni laureat konkursu otrzymał III Nagrodę w swojej kategorii wiekowej ( do 13 r. ż.) oraz nagrodę specjalną prof. Huberta Rutkowskiego w postaci zaproszenia do udziału w Festiwalu Chopinowskim w Hamburgu. Organizatorem konkursu było Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, a współorganizatorem: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Szymanowskiego w Płocku oraz Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Płocku Gratulujemy!!!Zapraszamy rodziców na WYWIADÓWKI – poniedziałek 28 listopada godz. 17.00-19.00Zakończyły się Słupeckie Spotkania Muzyczne (24-25 listopada)

W dniach 24 i 25 listopada w naszej szkole odbyły się XXVII Słupeckie Spotkania Muzyczne w kategorii gitary i akordeonu. Przesłuchania odbywały się w pięciu grupach wiekowych i kategorii zespołów. W tegorocznych Spotkaniach – jak co roku – wzięło udział ponad 100 uczestników, w tym uczniowie naszej szkoły.

Osiągnięcia naszych uczniów:

• laureat- Marek Nowaczyk (naucz.A. Gierłowska-Nowicka) kategoria gitary

• laureat- Antoni Słowiński (naucz.C.Witlewski) kategoria akordeonu

• wyróżnienie –Miłosz Cybulski (naucz.A. Gierłowska-Nowicka) kategoria gitary

• wyróżnienie – Kamil Marciniak (naucz.A.Nowak –Gibas) kategoria gitary

• wyróżnienie – Michał Owczarek (naucz.C.Witlewski) kategoria akordeonu

• udział – Szymon Burzyński, kwintet gitarowy w składzie : Kamil Marciniak, Maksym Fisiak, Miłosz Cybulski, Szymon Burzyński, Julian Marszewski (naucz. A.Nowak – Gibas), Maria Dróbka (naucz.A. Gierłowska-Nowicka) kategoria gitary

Gratulujemy!

Wyniki SSM dostępne są TUTAJ

Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć z uroczystości zakończenia Spotkań i koncertu laureatów.

 Niezwykły koncert Mika Urbaniak i Victora Davis’a już za nami

Pierwszy dzień Słupeckich Spotkań Muzycznych zakończył koncert zaproszonych gości – Mika Urbaniak i Victora Davis’a. Koncert został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez licznie zgromadzoną publiczność.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu.Biuletyn Informacji Publicznej Skip to content