Ferie zimowe trwają w naszej szkole od 17-30 styczniaSzymon wystąpił w Sali Ratuszowej w Koninie

Uczeń naszej szkoły, młody pianista – Szymon Gośliński zaprezentował się w konińskim Ratuszu w sobotę 11 grudnia 2021r. Wystąpił w części promocyjnej przed koncertem Wawrowscy & Przyjaciele. Serdecznie gratulujemy!Zarządzenie Dyrektora Szkoły w sprawie kształcenia na odległość

Zarządzenie dyrektora szkoły nr 9/2021

z dnia 09 grudnia 2021 r.

w sprawie prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych.

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 grudnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. /Dziennik Ustaw z 2021 r. poz. 2301/.


Na podstawie art. 30b Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2020 r. poz. 910 i 1378).

§ 1

Wprowadza się kształcenie uczniów na odległość od dnia 20 grudnia 2021 r. do dnia 09 stycznia 2022 r.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 20 grudnia 2021 r.

 

Dyrektor

Cezary WitlewskiI nagroda dla Szymona w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym

I Nagrodę w XII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. T. Szeligowskiego w Poznaniu zajął Szymon Gośliński, z klasy fortepianu p. Danuty Gościńskiej.
Konkurs odbył się w dniach 3-4 grudnia 2021r. w Poznaniu.
Z powodu aktualnej sytuacji pandemicznej odbył się w formule online.
Organizatorem Konkursu było Centrum Edukacji Artystycznej, Miasto Poznań oraz Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. nr 2 im. Tadeusza Szeligowskiego.
W kategorii wiekowej naszego ucznia zaprezentowali się pianiści w wieku do 13 roku życia.

Szymon GoślińskiZAPRASZAMY na koncert duetu fortepianowego – Książek Piano Duo

Szymon zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego

I miejsce w VIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie oraz wyróżnienie specjalne dla najmłodszego uczestnika Konkursu w wersji online otrzymał Szymon Gośliński.

Szymon jest uczniem II klasy, a nauczycielem prowadzącym jest p. Danuta Gościńska.

Konkurs odbywał się w dniach 25 – 26 listopada. Organizatorem była Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie. Patronat honorowy objęło Towarzystwo im. Witolda Lutosławskiego. Wyróżnienie dla Marty na Ogólnopolskim Konkursie

W dniach 26-27 listopada odbył się w Chełmnie XII Ogólnopolski Konkurs skierowany do uczniów szkół muzycznych I i II stopnia pod nazwą „ Instrumenty Dęte” – Chełmno 2021”. Formułą konkursu organizowanego co dwa lata jest wyłonienie wrażliwych, uzdolnionych i dojrzałych młodych muzyków, reprezentujących wszystkie rodzaje instrumentów dętych drewnianych. W tej muzycznej rywalizacji wzięła udział nasza młoda, zdolna flecistka Marta Anna Rosińska, uczennica Zespołu Szkół Muzycznych w Słupcy, która w swojej grupie wiekowej liczącej 64 uczestników została nagrodzona Wyróżnieniem.

To ważne wydarzenie muzyczne organizowane jest przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. G. G. Gorczyckiego w Chełmnie. Jury konkursu przewodniczyła p. prof. dr hab. Krystyna Gołaszewska. Marcie akompaniowała p. Aleksandra Uznańska.

 Nasi uczniowie nagrodzeni na Słupeckich Spotkaniach Muzycznych

W dniach 25 i 26 listopada w naszej szkole odbyły się XXVI Słupeckie Spotkania Muzyczne w kategorii gitary i akordeonu .Przesłuchania odbywały się w pięciu grupach wiekowych i kategorii zespołów. Tegoroczne Spotkania okazały się rekordowe, jeśli chodzi o liczbę uczestników. W konkursie wzięło udział ponad 100 uczestników w obu kategoriach w tym uczniowie naszej szkoły.

W kategorii gitary:

   laureat – Maria Dróbka (naucz. A. Gierłowska-Nowicka)

   wyróżnienie – Filip Owczarek (naucz. A. Gierłowska-Nowicka)

   wyróżnienie –Szymon Burzyński (naucz. A. Nowak –Gibas)

   udział Kamil Marciniak, Bartosz Wesołek (naucz. A. Nowak –Gibas), Aleksander Witucki (naucz. A. Gierłowska-Nowicka)

W kategorii akordeonu:

   laureat – Antoni Słowińsk (naucz. C. Witlewski)

   wyróżnienie -Michał Owczarek (naucz. C. Witlewski)

Słupeckie Spotkania Muzyczne to nie tylko zmagania młodych gitarzystów i akordeonistów, ale również koncert towarzyszący. Z recitalem solowym, a następnie z zespołem Music for You wystąpił Pan Cezary Witlewski, który świętował swoje 30 -lecie pracy pedagogicznej w słupeckiej szkole. W drugiej części koncertu wystąpił wielokrotny laureat Słupeckich Spotkań Muzycznych, obecnie koncertujący w całej Europie zespół Bandonegro. Koncert został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez publiczność zgromadzoną w auli szkoły.ZAPRASZAMY na Słupeckie Spotkania Muzyczne (przesłuchania i koncerty towarzyszące)

Słupeckie Spotkania Muzyczne odbędą się w dniach 25 – 26 listopada.

Przesłuchania uczestników oraz zaplanowane koncerty towarzyszące będą otwarte dla publiczności.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo TUTAJ

 Koncert z okazji Święta Niepodległości

Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna” Jan Paweł II

10 listopada br. odbył się w naszej szkole przepiękny koncert z okazji Święta Niepodległości. Po raz kolejny to ważne dla wszystkich Polaków święto uczciliśmy muzyką. Mogliśmy pochylić się nad losami naszej Ojczyzny ,nad trudną i długą drogą do wolności .Koncert wypełniły pieśni niepodległościowe i w zdecydowanej większości utwory kompozytorów polskich.

Podczas koncertu zaprezentowali się :

Chór TUTTI pod kier. Agaty Gierłowskiej –Nowickiej,

Jan Stolarek ,OliwiaWojciechowska ( naucz.G.Burandt),

Julia Michalak, Norbert Wróbel(naucz.T.Chełpiński),

Szymon Gośliński (naucz.D.Gościńska)

Maria Dróbka(naucz.A.Gierłowska-Nowicka),

Julia Goślińska,Szymon Gośliński (naucz.B.Oblizajek),

Kamil Marciniak(naucz.A.Nowak-Gibas),

Emil Zamiara(naucz.P.Stadnik),

Michał Owczarek (naucz.C.Witlewski),

Marta Rosińska(naucz.A.Kmiecik),

Zuzanna Dyc(naucz.N.Janik-Zajma)

Całość koncertu poprowadziła Agata Gierłowska –Nowicka.Biuletyn Informacji Publicznej Skip to content