Bawiliśmy się na Festynie z okazji Dnia Dziecka – galeria zdjęć

W poniedziałek 13 czerwca – po wielu miesiącach pandemii i nauki zdalnej – nareszcie mogliśmy wspólnie spędzić czas na szkolnym pikniku. Ominęły nas nawet zapowiadane burzowe chmury. Tradycyjnie na słupeckim Orliku odbył się mecz drużyn nauczycieli i uczniów, potem jedliśmy grillowane kiełbaski i przepyszne ciasta przygotowane przez rodziców. Dzieci zmagały się w rozmaitych konkurencjach sportowych a na koniec wszyscy podziwialiśmy magiczne sztuczki zaproszonego iluzjonisty.TERMINY zakończenia roku szkolnego 2021/2022

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022:

– dla uczniów kończących szkołę 22.06.2022 r. godz. 16 30,

– dla pozostałych uczniów 24.06.2022 r. :

* godz. 14 00 – kl. I – III „6” i I – II „4”

* godz. 15 30 – kl. IV – V „6” i III „4”Wyróżnienie dla Leny na Festiwalu Presto

Lena Markiewicz z klasy I C6 zdobyła  „wyróżnienie” na VI Ogólnopolskim Konkursie organizowanym w ramach festiwalu Forte.

Konkurs odbywał się w formie online. Uczestnicy przesyłali do 16 maja 2022 nagrania dwóch utworów z towarzyszeniem fortepianu. Następnie oceniało je jury.

Organizatorem tego konkursu była Fundacja Jana Romanowskiego oraz Impresariat muzyczny Jana Romanowskiego.

Lena uczy się w klasie skrzypiec Pani Martyny Bartczak. 

Partię fortepianu zrealizowała Pani Marzena Hołoga Hauptmann. Antek laureatem I miejsca na Konkursie Akordeonowym w Solcu Kujawskim

W dniach 3-4 czerwca 2022 r. odbył się IV Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Solcu Kujawskim dla uczniów szkół Muzycznych I i II st. W konkursie wzięło udział 86 solistów i 2 zespoły kameralne, z 37 szkół muzycznych z całej Polski oraz Litwy.
Jury konkursu stanowili wybitni profesorowie Akademii Muzycznych w osobach prof. dr hab. Jerzy Kaszuba, prof. dr hab. Zbigniew Ignaczewski, prof. Volodymyr Runchak (Ukraina), którzy oceniali m.in. ucznia naszej szkoły Antoniego Słowińskiego. Miło nam poinformować, że Antek w swojej grupie otrzymał najwyższą punktację i zajął I miejsce.
Bardzo się cieszymy z sukcesu Antka i gratulujemy jego rodzicom i nauczycielowi. Życzymy dalszych sukcesów i dużo cierpliwości do dalszej, ciężkiej pracy jaką jest na pewno przygotowanie się i osiągniecie sukcesu w tak znaczącym wydarzeniu artystycznym.

Antoni Słowiński

Antek razem z jurorami konkursuSzymon wystąpił w Europejskim Centrum Kultury w Lusławicach

Wyróżnienie w kategorii Polonez II Alternatywy Konkursowej Polskiego Radia Chopin otrzymał Szymon Gośliński

Konkurs odbył się 27 maja w formie online.

Ponadto Szymon wystąpił na Koncercie Laureatów Konkursu Pianistycznego w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Koncert pt: ” Gramy dla Mamy” odbył się 26 maja. Wystąpili na nim laureaci Jubileuszowego XXV Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Tuchowie, w którym Szymon zdobył I miejsce.

Szymon jest uczniem II klasy fortepianu, a nauczycielem prowadzącym jest p. Danuta Gościńska.

Szymon Gośliński

 

 


ZAPRASZAMY uczniów i rodziców na Festyn z okazji Dnia Dziecka

Zapraszamy uczniów wraz z rodzicami !!

Prosimy o zabranie ze sobą kocyków piknikowych.

Na godzinę 17:15 przewidziana jest NIESPODZIANKA.

 Szymon nagrodzony na Międzynarodowym Konkursie w Szafarni

III Nagrodę oraz Nagrodę Fundacji Chopin w Ogrodzie Sztuk, w postaci udziału w koncercie w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni w 29 Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży otrzymał Szymon Gośliński z klasy fortepianu p. Danuty Gościńskiej.

Konkurs odbywał się w dn. 18-22 maja w Ośrodku Chopinowskim w  Szafarni. Posiada długoletnią tradycję ( od 1992 r.) i jest najważniejszym wydarzeniem kulturalnym organizowanym przez Ośrodek Chopinowski w Szafarni. Do tegorocznej edycji aplikowało blisko 90 młodych pianistów, a zgodnie z obowiązującym regulaminem zakwalifikowało się 55 uczestników z 19 krajów, m.in. z Indonezji, Australii, Kanady, USA i Chin. Przesłuchania konkursowe odbywały się w trzech kategoriach wiekowych. Oceny prezentacji dokonało międzynarodowe jury pod przewodnictwem prof. Katarzyny Popowej- Zydroń w składzie:

prof. HunJu Sohnn (Korea Południowa), prof. Ewa Pobłocka (Polska), prof. Alberto Nosé (Włochy), prof. Jordi Benseny Plaza (Hiszpania), prof. Andrzej Tatarski (Polska).

Konkurs zainaugurował recital Kamila Pacholca, a zakończył się plenerowym koncertem laureatów.

 Koncert akordeonowy w wykonaniu uczniów z Konina i Słupcy

W środę 25 maja mieliśmy okazję wysłuchać koncertu dwóch akordeonistów: Piotra Kulczewskiego – ucznia ostatniej klasy PSM II st. w Koninie oraz Antoniego Słowińskiego – ucznia V klasy ZSM w Słupcy.

W rozmaitym repertuarze muzyków znalazły się utwory J.S. Bacha, E. Derbienki, D. Cimarosy, H. Brehmego, K. Olczaka i innych.

 Pierwszoklasiści zagrali wspólny koncert

W środę 18 maja odbyła się w naszej szkole AUDYCJA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH.

Było to wielkie przeżycie zarówno dla młodych artystów jak i dla ich bliskich i przyjaciół.

Gratulujemy naszym pierwszakom i życzymy kolejnych wspaniałych koncertów !!

Audycję przygotowała i prowadziła P. Martyna Bartczak

 


Kolejne nagrody dla naszego pianisty

I Miejsce na Festiwalu Muzyki Dawnej w Leżajsku zajął Szymon Gośliński z klasy fortepianu p. Danuty Gościńskiej.

Konkurs odbywał się w dniach 07-18 maja 2022r. w formule online. Organizatorem była Fundacja Wspierania Edukacji Artystycznej w Sokołowie Młp. oraz Państwowa Szkoła Muzyczna w Leżajsku.

Wyróżnienie w kategorii Nokturn w II Alternatywie Konkursowej Polskiego Radia Chopin, odbywającej się również w formule online 20 maja 2022r.

Serdecznie gratulujemy !

LINK do nagrania konkursowego

 Biuletyn Informacji Publicznej Skip to content