Wyjazd do Filharmonii w Poznaniu

W niezwykły i uroczysty sposób uczciła Dzień Kobiet młodzież z naszej szkoły. Grupa uczniów starszych rocznikowo klas wraz z opiekunami i rodzicami wybrała się w piątek 8 marca na koncert do Filharmonii Poznańskiej im. Tadeusza Szeligowskiego w Poznaniu. 
Program koncertu zawierał pozycje z kanonu muzyki symfonicznej. Wieczór Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Poznańskiej, która wykonała Uwerturę do opery „Tannhauser” autorstwa Ryszarda Wagnera.  Orkiestrę poprowadził norweski dyrygent Eivind Gullberg Jensen. Niespełna 15-minutowa kompozycja wprowadziła słuchaczy w nastrój podniosły i uroczysty. Następnie do filharmoników dołączyła skrzypaczka Antje Weithaas, która wykonała solową partie w Koncercie Skrzypcowym D-dur op. 61 Ludwiga van Beethovena. Po przerwie orkiestra pod batutą dyrygenta Eivinda Gullberg Jensena zagrała IV Symofnię op. 98 Johannesa Brahmsa. 
Nasza szkolna młodzież z uwagą i zainteresowaniem słuchała całego koncertu. Organizatorem wyjazdu był pan Andrzej Hoffman a opiekunami Agata Nowak-Gibas, Jerzy Majewski i Natalia Janik-Zajma.Skip to content