Wyjazd do Teatru Wielkiego w Poznaniu na spektakl „Królowa Śniegu” (23.03.2016r.)

W dniu 23 marca bieżącego roku liczna grupa uczniów wraz z rodzicami wyjechała do Teatru Wielkiego w Poznaniu na spektakl „Królowa Śniegu”. Reżyserką i pomysłodawczynią przedstawienia była Anna Niedźwiedź. Było to gigantyczne wyzwanie sceniczne. Wystąpiło 160 artystów: uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca i Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej, jak i profesjonaliści. Wspaniałą muzykę skomponował Gabriel Kaczmarek, a wykonywana była przez Sinfoniettę Polonię pod batutą Cheung Chau, chór z Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego oraz chór Cantanti.

Królowa Śniegu” to bajkowa podróż do mroźnej krainy. Pięknie opowiedziana historia Kaja i Gerdy prowadzi nas w magiczny świat ciekawych postaci i fantastycznych przygód. A wszystko za sprawą zwierciadła złego uroku, które upada i rozbija się na tysiące kawałków… Aby odnaleźć swego towarzysza dziecięcych zabaw Gerda wyrusza na poszukiwania. Na swej drodze spotyka wiele ciekawych postaci: Pająki, Ptaki, Trolla. Zachwyca się śpiewem Leśnej Pieśniarki czy Wróżki Kwiatów. Pomocna Wrona prowadzi ją do zamku, który zamieszkuje krnąbrna Księżniczka i jej Ochmistrzyni. Nie znajdując w nim przyjaciela rusza dalej. W lesie spotyka charyzmatyczną Zbójniczkę, która wskazuje mroźną krainę Królowej Śniegu jako miejsce pobytu Kaja. Gerda udaje się więc do krainy wiecznego lodu. Po wielu niebezpiecznych przygodach dociera do pałacu Królowej, gdzie odnajduje przyjaciela. Spektakl kończy cudowna pieśń śpiewana przez Gerdę i Kaja, wyrażająca szczęście z ponownego spotkania.

Królowa Śniegu” to spektakl, który zachwyca pod każdym względem: wspaniałą scenografią, niezwykłymi kostiumami, cudowną charakteryzacją oraz przepiękną muzyką. Jest to spektakl, który dostarcza wielu emocji i niezapomnianych wrażeń, zabiera w niezwykły świat baśni, gdzie chcemy pozostać dłużej.

(Opracowanie: Agata Gierłowska – Nowicka)

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURESSkip to content