Wyjazd do Teatru Wielkiego w Poznaniu na spektakl „Królowa Śniegu”

W dniu 17 kwietnia bieżącego roku liczna grupa uczniów naszej szkoły wyjechała do Teatru Wielkiego w Poznaniu na spektakl „Królowa Śniegu”. Reżyserką przedstawienia była Anna Niedźwiedź, a wspaniałą muzykę skomponował Gabriel Kaczmarek. Było to bardzo ciekawe wyzwanie sceniczne. Wystąpiło wielu młodych artystów: uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca i Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej, jak i profesjonaliści.

„Królowa Śniegu” to wspaniała podróż do krainy wiecznego lodu .Ciekawie opowiedziana historia Kaja i Gerdy prowadzi nas w magiczny świat ciekawych postaci i niesamowitych przygód. Gerda wyrusza na poszukiwania swego towarzysza dziecięcych zabaw .Na swej drodze spotyka wiele ciekawych postaci: Pająki, Ptaki, Trolla. Podziwia śpiew Leśnej Pieśniarki czy Wróżki Kwiatów. W zamku spotyka krnąbrną Księżniczka i jej Ochmistrzynię, a w lesie – charyzmatyczną Zbójniczkę, która wskazuje miejsce pobytu Kaja. Gerda udaje się więc do krainy wiecznego lodu. Po wielu niebezpiecznych przygodach dociera do pałacu Królowej, gdzie odnajduje przyjaciela. Spektakl kończy cudowna pieśń śpiewana przez Gerdę i Kaja, która wyraża szczęście z ponownego spotkania.

„Królowa Śniegu” to spektakl, który warto zobaczyć, bowiem zachwyca wspaniałą scenografią, niezwykłymi kostiumami, cudowną charakteryzacją oraz przepiękną muzyką. Dostarcza wielu wzruszeń i niezapomnianych wrażeń, a co najcenniejsze przenosi nas w świat baśni.

Organizatorem wyjazdu była Agata Gierłowska –Nowicka.Skip to content