Koncert
z okazji Święta Niepodległości

„To, co jest narodowe, krajowe, miejscowe, co jest echem dziecinnych naszych przypomnień, nigdy mieszkańcom ziemi, na której się urodzili i wzrośli, podobać się nie przestanie…” St.Moniuszko

13 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Muzycznych odbył się wspaniały koncert z okazji Święta Niepodległości .Uczniowie i nauczyciele uczcili 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert składał się z dwóch części.

W pierwszej zaprezentowali się uczniowie: zespół werblowy pod kierunkiem Agnieszki Majewskiej, chór szkolny pod kierunkiem Agaty Gierłowskiej-Nowickiej, Olga Łusiewicz, Nicola Łysiak , Klaudia Żurańska, Nadia Nowaczyk, Marta Przybylska, zespół skrzypcowy pod kierunkiem p. Karoliny Ossowskiej-Gburek i Natalii Janik-Zajmy oraz nauczyciele Marzena Hołoga-Hauptman , Agnieszka Kowalczyk, Natalia Janik-Zajma , Agnieszka Majewska, Tomasz Chełpiński .Usłyszeliśmy chór, solistów, duety, zespoły, które prezentowały muzykę kompozytorów polskich. W trudnych dla Polski czasach kultura i muzyka była wielką podporą dla narodu polskiego, stanowiła „pokrzepienie serc”. Pomiędzy kolejnymi utworami, prowadząca koncert Agata Gierłowska – Nowicka przedstawiła historię Polski od czasów zaborów, przez odzyskanie niepodległości, II wojnę światową, aż po obalenie komunizmu, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia muzyki na kształtowanie się tożsamości narodowej.

Drugą część koncertu wypełniły pieśni i piosenki patriotyczne śpiewane wspólnie z publicznością. Wszyscy uczniowie , nauczyciele i licznie zgromadzona publiczność stworzyli największy chór w Słupcy. Takie uczczenie Święta Niepodległości na pewno na długo pozostanie w pamięci.

„ Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna.” Jan Paweł II

Opracowanie: Agata Gierłowska-NowickaSkip to content