Koncert trio jazzowego KOSTOV (fortepian) PAŃTA (bas) KONRAD (perkusja)

W środę 18 października mieliśmy okazję wysłuchać koncertu trzech wyjątkowych artystów. Konstantin Kostov (fortepian), Paweł Pańta (kontrabas) i Cezary Konrad (perkusja) to klasyczne trio jazzowe z bułgarskim wirtuozem fortepianu i jedyną w Polsce sekcją rytmiczną wyróżnioną nagrodą Grammy za album Randy Brecker, Włodek Pawlik Trio – „Night in Calisia”. Wartym wspomnienia jest fakt, iż Konstantin Kostov jest laureatem nagród na Międzynarodowych Konkursach Pianistycznych a obecnie wykładowcą na Uniwersytecie Muzycznym i Teatralnym w Monachium.

Muzycy wykonywali własne utwory, standardy jazzowe oraz transkrypcje kompozycji Albinioniego i Fryderyka Chopina. Koncepcja gry tria jest bardzo interesująca dla wykonawców jak i słuchacza, z kontrabasem jako równorzędnym z fortepianem instrumentem melodycznym i perkusją, która pełni funkcję rytmiczną i solistyczną. Artyści wykreowali intrygujący obraz muzyczny pełen ekspresji, liryzmu i porywających improwizacji.

Wizyta w naszej szkole była okazją do promocji płyty zespołu zatytułowanej „Konwersacje”. Płyta poruszy wytrawnego słuchacza, jak i osoby szukające nowych jakości w muzyce jazzowej.

Sala koncertowa szkoły muzycznej wypełniona była po brzegi a to wyjątkowe wydarzenie jeszcze na długo pozostanie w pamięci słupeckich melomanów.

Bardzo dziękujemy współorganizatorom i sponsorom koncertu: MDK w Słupcy, „Kurierowi Słupeckiemu” a także firmie APS z Obłaczkowa k/Wrześni produkującej profesjonalne monitory studyjne dla realizatorów dźwięku (http://www.aps-company.com/pl/).

(opr. P.Stadnik)Skip to content