Koncert Dla Ukrainy zgromadził i poruszył liczną słupecką publiczność

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

23 marca w sali koncertowej naszej szkoły miało miejsce niezwykłe wydarzenie muzyczne – Koncert charytatywny Dla Ukrainy. Koncert został zorganizowany dzięki oddolnej chęci pomocy ofiarom wojny , która toczy na ziemiach naszego wschodniego sąsiada. Zaangażowanie, determinacja i chęć czynienia dobra całej szkolnej społeczności sprawiły, że wydarzenie na długo pozostanie wszystkim w pamięci.

Koncert rozpoczął występ zespołu nauczycieli i uczniów, którzy wspólnie wykonali utwór „Zacznij od Bacha” z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego.
Następnie na scenę wkroczył chór szkolny Tutti, który z towarzyszeniem zespołu ( p. Przemysław Stadnik – akordeon, Aleksander Witucki – gitara basowa, Jan Stolarek – perkusja ) zaśpiewał dwa utwory : „Biały krzyż” oraz „Chodź, pomaluj mój świat”
Potem przyszedł czas na występy solistów oraz zespołów szkolnych. Solistom towarzyszyły pianistki : p.Marzena Hołoga-Hauptmann i p. Aleksandra Uznańska. Wszyscy zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie.

Pierwszym gościem specjalnym, jaki wystąpił, była 16-letnia Anastazja Kondratenko z Ukrainy, która uciekła z ogarniętego wojną Żytomierza. Zaśpiewała piosenkę ukraińską „Wilne”.

Na zakończenie publiczność wysłuchała występu Vlady Muravets z Kijowa. Pani Vlada w Kijowie była solistką Teatru Muzyczno-Dramatycznego, prowadziła aktywne życie koncertowe. Swoim pięknym głosem oczarowała zgromadzonych licznie w sali gości.

Dyrektor Cezary Witlewski podziękował wszystkim za przygotowanie koncertu. Podkreślił w swojej wypowiedzi, że takich chwil i wspomnień nikt nie może odebrać drugiemu człowiekowi

Podczas koncertu prowadzona była zbiórka przez Radę Rodziców naszej szkoły. Dzięki hojności darczyńców udało się uzbierać kwotę 4594 zł ! Całość została przekazana na konto Polskiej Akcji Humanitarnej, która pomaga ofiarom w kryzysie humanitarnym spowodowanym wojną w Ukrainie.

Koncert przygotowały i prowadziły Agata Gierłowska-Nowicka i Natalia Janik-Zajma.

link do filmu (dzięki uprzejmości portalu „Twoja Słupca”)

link do filmu (dzięki uprzejmości „Kuriera Słupeckiego”)

GALERIA ZDJĘĆSkip to content