Dnia 5 kwietnia 2019r. Zuzia Rdesińska z klasy fortepianu p. Alicji Golec brała czynny udział w warsztatach pianistycznych w Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. H. Melcera w Kaliszu.
Warsztaty prowadził pan dr hab. Maciej Pabich z Akademii Muzycznej w Poznaniu, a tematem warsztatów było kształtowanie formy muzycznej w utworach fortepianowych od Bacha do czasów współczesnych.
Dnia 13 kwietnia 2013r. Zuzia uczestniczyła w VI Konkursie Pianistycznym dla Dzieci i Młodzieży pod honorowym patronatem Rafała Blechacza. Organizatorem VI Konkursu Pianistycznego była Państwowa Szkoła Muzyczna i Nakielski Ośrodek Kultury w Nakle nad Notecią.
Szóstej edycji Konkursu towarzyszyły wyjątkowe rocznice: 720-lecie nadania praw miejskich Nakłu nad Notecią oraz 100. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Nakle.
Warto również nadmienić iż rok 2019 ustanowiony został Rokiem Stanisława Moniuszki – w 200. rocznicę urodzin kompozytora. Z tej okazji uroczystość rozdania dyplomów i nagród uświetniona została koncertem pieśni St. Moniuszki.
Zuzia otrzymała wiele pochwał za interpretację swojego programu. Przewodnicząca komisji – p. prof. Joanna Marcinkowska z Akademii Muzycznej w Poznaniu gratulowała uczniom, jak również dziękowała pedagogom za przygotowanie uczniów do Konkursu. Mówiła także o ważnej roli nauczyciela w kształtowaniu osobowości uczniów.
Dnia 25 kwietnia 2019r. odbył się IV Konkurs Pianistyczny „Solo i w duecie”, zorganizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury oraz Publiczną Szkołę Muzyczną I st. w Golubiu – Dobrzyniu. Przesłuchania konkursowe odbywały się w dworku – Ośrodku Chopinowskim w Szafarni. Celem Konkursu jest motywowanie oraz promowanie uzdolnionych pianistów, uczących się w szkołach muzycznych I stopnia.
Zuzia zagrała bardzo dobrze – uzyskała wyróżnienie.
Ośrodek Chopinowski w Szafarni koło Golubia-Dobrzynia mieści się w dawnym dworku państwa Dziewanowskich, w którym młody Fryderyk Chopin spędzał wakacje. Historia powstania ośrodka sięga 1949 roku, gdy utworzono tu Izbę Pamięci Fryderyka Chopina.
Obecnie w dworku można podziwiać odrestaurowane wnętrza, obejrzeć interesujący film o wakacjach Fryderyka Chopina w Szafarni, ekspozycję rękopisów Chopina, liczne fotografie, portrety i odlew dłoni pianisty. Odbywają się tu rozmaite koncerty i spotkania autorskie, funkcjonuje też kawiarnia artystyczna serwująca m.in. kawę „chopinówkę”. Zwiedzających turystów wita portret – hologram Fryderyka Chopina. Dworek z otaczającym go parkiem zajmuje powierzchnię około 3 ha, pochodzi z II połowy XIX wieku i jest wpisany do rejestru zabytków.
Zuzi gratulujemy, życzymy dalszego wspaniałego rozwoju i sukcesów!